Mehmet Emin Şahin

26 Temmuz 2012

Yeditepe Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü 2006 mezunuyum.

Norm Mimarlık'ın projelerini internetten takip ediyordum ve yaptıkları işleri çok beğeniyordum. Yakın bir arkadaşım aynı zamanda buranın ahşap işlerini yürütüyor, mobilya atölyeleri var. Milano'da yüksek lisans yaparken onlar vasıtasıyla Esin Hanım ve Ahmet Bey'le tanışma fırsatım oldu. Orada bir kaynaşma oldu. Yıllar sonra özgeçmişimi gönderdim ve kabul edildim.

Lisans programından mezun olduktan sonra iç mimarlık ofislerinde çalışmıştım. Tabi Norm Mimarlık bunlarla kıyaslayınca çok farklı, çünkü bir mimarlık ofisi. Ama burada çok şey öğreniyorum. O açıdan gayet iyi bir fırsat oldu benim için.

Ben daha çok dekorasyon ve mobilya ağırlıklı bir eğitim aldım. Burası olaya daha mimarlık penceresinden baksa da çok keyifli bir yer. Gayet güzel bir ofis ortamı var.

Yardımcı olmayı çok seviyorlar. Ben de elimden geldiği kadar sormaya çalışıyorum çünkü statik gibi mühendislikle ilgili bazı konularla hiç alakam yok. Projelerde de elimden geldiği kadar, malzeme bilgim ölçüsünde bir şeyler yapmaya çalışıyorum.

Uygulama projesi görmemiz çok iyi. Çünkü uygulama görmek başka bir şey, avan çizmek başka bir şey. Burada her ikisini de deneyimleyebiliyorum. Şu anda üzerinde çalıştığım proje de her ikisini içeriyor.


Kadıköy'den Ortaköy'e, Üç Duraklı Bir Başarı Hikayesi
Kamusallık, Ekoloji, Sanal Medya Çerçevesinde Konjonktürel Bir Okuma
Hedef: Daha Bol Vakit, Az ve Öz Proje
Tasarım Ekibi ile...
Uygulama Ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :