Neslihan Ağaoğlu

26 Temmuz 2012

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri Bölümü 1999 mezunuyum.

Norm Mimarlık'tan, Ahmet Bey ve Esin Hanım'ı tanıyan bir arkadaşım vasıtasıyla haberdar oldum. Ofisin, mimarlık dışındaki tüm dinamiklerinin yönetilmesi konusunda bir eleman arayışı olduğu bilgisini alınca başvurdum. Esin Hanım ve Ahmet Bey de uygun görünce, 2011 yılının başından beri Norm Mimarlık'tayım.

Satın almanın ruhunda olan bir şey var ki o da sektör kısıtlamanız yok. İlk işim internet sektörü, ikincisi nakliyat firması, üçüncüsü ise asistans hizmetleriydi. Yaptığınız işin dinamiği aynı olunca çok farklı sektörlere kayabiliyorsunuz. Mimarlık ilk defa deneyimlediğim bir alan… Şu ana kadar çalışma fırsatı bulduğum dört sektör içerisinde en keyiflisinin mimarlık olduğunu söyleyebilirim çünkü çok farklı dinamikleri var. Satın almadaki o ruhu seviyorum. Bankacılıktaki gibi sabah 9'dan akşam 6'ya kadar aynı işleri yaptığınız monoton bir ortam yok. Özel sektör olsun, kamu sektörü olsun, çok farklı projeler, çok farklı çalışmalar yapılıyor. Ve keyifli… Sürekli olarak kendini yenileyen bir alan; bu da benim işlerimi çok keyifli ve hareketli bir hale getiriyor.

Burada bir aile gibiyiz. Gerçi ofisimiz de buna imkan veriyor. Plaza ofislerinin soğukluğu yok mekanımızda. Mimarlığın da doğasına uyan bir ofiste çalışıyoruz. Yüz yaşını aşmış tarihi bir eser… 15 - 20 kişilik bir kadromuz olduğu için çalışma arkadaşlarınızla çok daha rahat kaynaşabiliyorsunuz. Yaş ortalaması da oldukça düşük. Genç, dinamik ve çok keyifli bir çalışma ortamımız var.


Kadıköy'den Ortaköy'e, Üç Duraklı Bir Başarı Hikayesi
Kamusallık, Ekoloji, Sanal Medya Çerçevesinde Konjonktürel Bir Okuma
Hedef: Daha Bol Vakit, Az ve Öz Proje
Tasarım Ekibi ile...
Uygulama Ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
  • Yılmaz Ağaoğlu 2 yıl önce Çalışmalarınızdan Neslihan Ağaoğlu vasıtasıyla haberdarım. Mimarlıkla ilgisi olmayan Neslihan’ın bu konuda, kendi eğitim konusu olduğu gibi, ilgil ve bilgili olması, kurumun ciddi ve güven verici ortamı sayesinde oluştuğu bir gerçektir. Bu nedenle kurumunuzu ve Neslihan’ı kutluyor başarılarınızın daim olmasını temenni ediyorum.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :