Yiğit Yılmaz

26 Temmuz 2012

İTÜ Mimarlık Bölümü 2007 mezunuyum.

Norm Mimarlık'a, Arkitera'daki iş ilanı üzerinden başvurdum. Daha önce iki ofiste daha çalıştım. Buraya gelmeden önce de babamla birlikte Bursa'daki ofisimizde çalışıyordum.

Norm Mimarlık'ın çalıştığı projelerin ölçeği büyük. Daha önce daha küçük ölçekte projeler yaptım. O yönden birçok çalışana faydası oluyor. Farklı şeyler öğrenmiş oluyoruz. Yeniliklere açık bir ofis. Yeni bir malzeme çıktığında belki Türkiye'de bunu ilk deneyen ofislerden biri biz oluyoruz. Belki bunda, patronların akademisyen olmasının da etkisi var.

Çalışanlar birçok konuda deneniyor ve yeteneklere göre yönlendiriliyor. Zaten siz istediğiniz konuda emek sarf edince, o konuda çalışmanıza izin veriliyor. O yönden ofiste bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum.

Ben uygulama projeleri üstüne çalışıyorum. 3ds Max de yapıyorum, sunum kısmında da bulunuyorum. Özellikle son dönemde büyük çaplı projelerde çalıştığımız için görev dağılımı yapıp ona göre çalışıyoruz.

Burada güzel bir arkadaşlık ortamı var. Arkadaşlar arasında olan ilişkiler de patronlar arasında olan ilişkiler de gayet seviyeli ve güzel. Zaten ofis haricinde de birlikte vakit geçiriyoruz. Partilerimiz vs oluyor. Yemeği ofiste yiyoruz ama kahve içmek için ya da sahile gitmek için hep beraber çıkıyoruz.


Kadıköy'den Ortaköy'e, Üç Duraklı Bir Başarı Hikayesi
Kamusallık, Ekoloji, Sanal Medya Çerçevesinde Konjonktürel Bir Okuma
Hedef: Daha Bol Vakit, Az ve Öz Proje
Tasarım Ekibi ile...
Uygulama Ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :