Gökdeniz Tüzün

26 Temmuz 2012

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencisiyim. Ofisin en küçük çalışanıyım (gülüyor).

Bu dönem okuldaki dördüncü projemi Ahmet Hoca'yla birlikte çalıştık. Staj için başvurmak istedim. "Gel, ofisi gör, belki beraber çalışırız" deyince heyecanlandım tabi, çünkü çok beğeniyorum Ahmet Hoca'nın tarzını. Birlikte çalıştığımız dönemde çok güzel bir proje çıkardığımıza inanıyorum.

Şu anda tam zamanlı çalışıyorum. Derslerim çok yoğun olursa belki çalışmaya ara verebilirim ya da yarı-zamanlı olarak devam edebilirim. Henüz belli değil.

Çalışma ortamı sandığım kadar stresli değil, gayet rahatız. Projeye gidip, orada oturup bütün gün çalışır gibi çalışıyorum aslına bakarsanız. Bundan da çok memnunum. Gayet hoşuma giderek, severek çalışıyorum.

İş ortamı bana çok yeni. Biraz zorluk da çekiyorum çünkü işle okul aynı şey değil. Başka sorumluluklar yükleniyor insanın üstüne. Bazen stresli olabiliyor. Ama o ofisten kaynaklanmıyor. Herkes burada olduğum için çok şanslı olduğumu söylüyor. Hele ki daha mezun değilken. Sadece işe yeni başladığım için kendi stresim var. Ama buna değecek bir yer olduğu için bunu denemeye kalkıştım.

Buraya geldiğimden beri Ahmet Bey'e "Hocam" diyorum, hiçbir şey değişmedi yani. Zaten bana bir şey öğretir gibi konuşuyoruz projeler üzerinde. Belki biraz daha fazla katkısı oluyor, çünkü öğrenciyken sizden bir şeyler bekleniyor ama iş ortamında daha müdahaleci olabiliyor. Ama hiçbir problemimiz yok. Gayet güzel anlaşıyoruz. Ben burada öğrenim görüyorum hala yani… (gülüyor)


Kadıköy'den Ortaköy'e, Üç Duraklı Bir Başarı Hikayesi
Kamusallık, Ekoloji, Sanal Medya Çerçevesinde Konjonktürel Bir Okuma
Hedef: Daha Bol Vakit, Az ve Öz Proje
Tasarım Ekibi ile...
Uygulama Ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :