Serhan Aydoğdu

26 Temmuz 2012

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü 2004 mezunuyum. Yüksek lisansımı da 2007'de İTÜ'de tamamladım.

Norm Mimarlık'la yurtdışında birlikte çalışıyorduk. Olaylar çıkınca Libya'dan Türkiye'ye geri döndüm. Kasım 2011'den bu yana da Norm Mimarlık'ta çalışıyorum.

İlk defa bir mimarlık ofisinde çalışıyorum. Daha önce hep şantiyedeydim. Başta Norm Mimarlık'ın uygulama projelerinden sorumluydum. Onlar bitince ofise geçtim. Benden başka mühendis olmadığı için şu anda işin hesap kitap kısmıyla ilgileniyorum; teklif, metraj, yaklaşık maliyet… Burada çalışmaktan çok mutluyum, çünkü her şeyden önce bir aile gibiyiz. İnsanlar birbirleriyle uyumlu çalışıyorlar. En stresli ortamda bile kimse kimsenin kalbini kırmıyor. Şantiyeden çok farklı. İş yoğunluğu açısından çok fark olmasa da fiziksel açıdan çok farklı ortamlarda çalışıyorsunuz. Daha nezih bir ortam sonuçta… Çalışma ortamının iyiliği, insanların uyumu ve birbirlerine olan saygısı hiçbir zaman kaybolmuyor.

Şimdiye kadar hep kaba yapıda çalıştım. Buraya girdikten sonra ise ince yapıya yönlendim. Sonuçta bir yapıyı en çok gösteren içindeki ince yapı… Dolayısıyla farklı bir konuda uzmanlaşmaya başladım. Gerçi pek uzmanlaşmak denilemez, daha sekiz ay oldu. Ama yeni şeyler öğrenmek güzel. Sonuçta hepsi inşaat sektörünün içinde olan şeyler; mimarlık, inşaat kaba yapı, ince yapı, elektrik, mekanik vs bunların hepsi aynı yerde. Öğrenmek için girdim, şu anda hala öğreniyorum. O yüzden de gayet mutluyum.


Kadıköy'den Ortaköy'e, Üç Duraklı Bir Başarı Hikayesi
Kamusallık, Ekoloji, Sanal Medya Çerçevesinde Konjonktürel Bir Okuma
Hedef: Daha Bol Vakit, Az ve Öz Proje
Tasarım Ekibi ile...
Uygulama Ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :