Ahmet Korfalı

26 Temmuz 2012

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümü 2005 mezunuyum. Ahmet Tercan okulda hocam olduğu için Norm Mimarlık'a o vasıtayla staj için girmiştim. Bir süre başka bir ofiste çalıştım, sonra Hollanda'da yüksek lisans eğitimimi tamamlayıp, Norm Mimarlık'a geri döndüm. Geçen dönem İTÜ'de doktoraya başladım.

Herkesin farklı bir görüşü var ama benim için burası çok rahat çünkü Ahmet Abi, doktora veya yüksek lisans yapan insanlara zaman veriyor, anlayış gösteriyor. Bu sayede yarı zamanlı çalışabiliyorsunuz. Ben de öyle çalışıyorum. Zamanımın geri kalanında da kendi işlerimi yapıyorum.

Burası diğer ofislerden çok farklı. Burada çok iş oluyor ve işleri çok çabuk hallediyoruz. Yani biraz zaman kısıtlaması var. Onun için çok çalışıyoruz. Ofiste pek mesai yapmıyoruz ama sıkışırsak evden çalışabiliyoruz.

Projeleri daha çok Ahmet Abi'yle yapıyoruz. Hoca olduğu için diyalog kurmasını çok iyi biliyor. Br şeyi nasıl isteyeceğini çok iyi bildiği için kendisiyle çok iyi anlaşıyoruz. Yani hiçbir şeyi zorunda olduğumuz için yapmıyoruz.

 


Kadıköy'den Ortaköy'e, Üç Duraklı Bir Başarı Hikayesi
Kamusallık, Ekoloji, Sanal Medya Çerçevesinde Konjonktürel Bir Okuma
Hedef: Daha Bol Vakit, Az ve Öz Proje
Tasarım Ekibi ile...
Uygulama Ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :