Norm Mimarlık

Amber EROYAN / Merve AKI / 09 Ağustos 2012
Adının çağrıştırdığı ciddiyet daha çok iş yapma biçimindeki hassasiyete işaret ediyor. Yoksa "norm"lara göre hareket edilen bir ofis değil burası. Kendinizi daha çok "Neşeli Günler" filminin setinde gibi hissediyorsunuz, Norm ailesi ahşap merdivenlere dizilip kameraya gülümseyince...

Norm Mimarlık'ın titiz dokunuşlarıyla yeniden hayat bulan Ortaköy Dereboyu'ndaki asırlık yapı, koca koca binaların ilk eskiz aşamasından uygulama projesine dek her anına tanık oluyor.

Pek çok ofise nasip olmayan büyük ölçekli projeleri, mesaiye kalma durumunu rutine çevirmeden kotaran Norm Mimarlık'ın en büyük avantajlarından biri de, akademi havasını ofislerine taşıyan Ahmet Tercan ve Erdal Özyurt.

Tasarım ve uygulama ekiplerinin söz birliğiyle "üniversite eğitiminin devamı" olarak nitelenen pratiğin sacayağı ise, ince yapı konusundaki 20 yılı aşkın deneyimiyle ofisin kurucu ortağı Esin Tercan.

Sözün özü, kelimenin tam manasıyla 'çat kapı' gidilebilecek bir ofis ile karşınızdayız bu ay. Ama ziyaretimiz biraz uzun olacak, zira Norm ailesi hayli kalabalık...


Kadıköy'den Ortaköy'e, Üç Duraklı Bir Başarı Hikayesi
Kamusallık, Ekoloji, Sanal Medya Çerçevesinde Konjonktürel Bir Okuma
Hedef: Daha Bol Vakit, Az ve Öz Proje
Tasarım Ekibi ile...
Uygulama Ekibi ile...
Künye
Ofis Adı:
Norm Mimarlık
Sahibi:
Esin Tercan, Ahmet Tercan, Erdal Özyurt
Telefon:
(212) 258 78 33
Faks:
(212) 258 78 36
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :