Erdem Mimarlar'ın Kamusal Alan Önermesine Chicago'dan Ödül

mimarizm.com / 22 Nisan 2013

Erdem Architects kurucuları Sunay ve Günay Erdem'in, Chicago'da düzenlenen "Activate2013" yarışması için tasarladıkları kamusal alan projesi mansiyon ödülüne değer görüldü.

Sunay Erdem ve Günay Erdem kardeşler, Amerika için geliştirdikleri projelere devam ediyor. Erdem Architects, New York, San Francisco ve Minneapolis'ten aldığı ödüllerin ardından, Chicago'nun kamusal alanları için hazırladığı projeyle mansiyona değer görüldü.

Architecture for Humanity Chicago sponsorluğunda düzenlenen 'Activate2013'  proje yarışmasında, 150 proje arasında ikinci gelen Erdem Architects projesi mans,yonla ödüllendirildi.

'Harekete Geçir' sloganıyla açılan yarışmada, mimarların, Chicago'nun dört farklı kamusal alanı için fikir geliştirmesi bekleniyordu. Erdem Architects'in, Chicago'nun eski sanayi bölgelerinden birisi için çözümler üreten projesi, Afrika'daki açlık ve yoksulluğa dikkatini çekerek, insanları buraya yardım etmek üzere harekete geçirmeyi amaçlıyor. Kamusal alanlarda sosyal içerikli projeler üreten Erdem kardeşlerin, bölge için önerdikleri enerji kasislerinden her araba geçişinde, yoksul Afrikalılar için enerji üretilecek. Bu yolla elde edilen enerjinin, ekmek yapımından, kitap basımına kadar farklı alanlarda kullanılarak Afrika'ya yardım sağlaması amaçlanıyor.


İlişkili Haberler
Mesleki Seçim ve Mimarlık Yaklaşımı
İlişkili Haberler
Yarışmalar ve Uygulamalar Üzerine
İlişkili Haberler
Mimari Ekip
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :