II. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri'nin Sahipleri Açıklandı

mimarizm.com / 07 Haziran 2010
Peyzaj Mimarları Odası tarafından düzenlenen Ulusal Peyzaj Mimarlığı günü etkinlikleri kapsamındaki "II. Ulusal Peyzaj Ödülleri" sahiplerini buldu.

Yard.Doç. Dr.Nuray Bayraktar (Mimar), Prof. Dr. Alper Çabuk (Peyzaj Mimarı), Doç. Dr. Hayriye Eşbah (Peyzaj Mimarı), Kemal Özgür (Peyzaj Mimarı), Doç. Dr. Tarık Şengül (Şehir Plancısı), Nermin Tirben (Peyzaj Mimarı) ve TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Başkanı Oğuz Yılmaz'dan (Peyzaj Mimarı) oluşan seçici kurul tarafından, ödül programına gönderilen 17 proje arasından yapılan değerlendirme sonucunda proje, uygulama ve onur ödülü kategorilerinde ödüle layık görülen isimler belirlendi.

Proje Dalı

"Lara Kent Parkı" – Selami DEMİRALP
Peyzaj planlama ölçeğinden tasarım ölçeğine inilmesi, ekolojik peyzaj planlaması ve tasarımı arasında ki ilişkinin kurulması, alanın doğal peyzaj değerlerini koruma-kullanma dengesi gözetilerek tasarlanması, ekolojik sürekliliğin yanı sıra kullanımlar arası sürekliğin dikkate alınması gerekçesiyle seçici kurul tarafından PROJE dalı ödülüne layık görülmüştür.

"Bilecik Hamsu Vadisi Kent Parkı Projesi" - Oktan NALBANTOĞLU
Yörenin doğal peyzaj değerlerini gözeten bir tasarım ile kentsel yeşil alan sistemine katkıda bulunulması ve vadinin bir bütün olarak halkın kullanımına sunulması gerekçesiyle seçici kurul tarafından PROJE dalı ödülüne layık görülmüştür.

Uygulanmış Proje Dalı

"Seka Park Endüstriyel Dönüşüm Parkı 1. Etap Proje Ve Uygulaması" – Oktan NALBANTOĞLU, Halis SAYGI, Talha KÖS
Tasarımın, alanı kent için önemli bir yeşil alan rezervi niteliği ile ele alması, endüstriyel mirasa karşı önemli bir duyarlılık geliştirmiş olması gerekçesiyle seçici kurul tarafından UYGULANMIŞ PROJE dalı ödülüne layık görülmüştür.

"Aksaray Kılıçaslan Parkı Proje Ve Uygulaması" – Selami DEMİRALP

Aksaray kenti ölçeğinde başarılı bir park uygulaması olması, varolan yeşil alanları koruma çabası, tasarımda kamu yararı ilkesinin gözetilmiş olması gerekçesiyle seçici kurul tarafından UYGULANMIŞ PROJE dalı ödülüne layık görülmüştür.

"Eskişehir Kent Parkı Proje ve Uygulaması" – Belemir DALOKAY (Dalokay Tasarım Atölyesi adına)
Eskişehir kenti için önemli olan Porsuk Çayı ile kentin ilişkisini arttırmaya yönelik çabası, tasarımda kamu yararı ilkesinin gözetilmiş olması gerekçesiyle seçici kurul tarafından UYGULANMIŞ PROJE dalı ödülüne layık görülmüştür.

Onur Ödülü

Prof. Dr. Halim PERÇİN


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :