Derin Design Yaşam Alanlarına Renk Katıyor

mimarizm.com / 14 Mart 2014

Derin Design'ın 2014 koleksiyonunda Aziz Sarıyer, Arif Özden ve Derin Sarıyer'in yanı sıra Arni Aromaa ve Sauli Suomela tarafından kurulan, dünyanın önemli tasarım ofislerinden Finlandiyalı Pentagon Design'ın mobilya tasarımları yer alıyor.Fonksiyonellik, modernizm ve sadeliğin ön planda olduğu Derin Design 2014 koleksiyonunda kendi içlerinde farklı boyutlarıyla 27 yeni tasarım bulunuyor. Koleksiyonda net hatlarıyla tasarımda sadelik ve fonksiyonelliğin ön planda olduğu, estetik, evrimsel, kimi zaman heykelsi formlarla hayata uyum sağlayan, mekânlar ve insanlarla beraber evrimselleşen, kimisi ise multi-fonksiyonel olan mobilyalar yer alıyor. 

Geometri ve yer çekimiyle kendini ahşap ayaklara kitleyen bir yöntemle tasarlanan Balance cam masa; tek ya da çift yönlü oturum alternatifleri bulunan evrimsel Aliens oturma grubu; Full ailesinin ofislerde çalışanların konforunu bir üst seviyeye taşıyacak edecek yeni üyesi Full Three; rengini gölgelerle oluşturan minimalist Float sehpa; biri dışa diğeri içe dönük formlarıyla birbirini tamamlayan Ramp kanepeler; havada asılı görünümüyle heykelsi raf sistemi Truss ve hem tasarımı hem de kullanım şekliyle yaşam alanlarına eğlence katacak Play, Derin Design 2014 koleksiyonundaki ürünlerden bazıları.AliensFloat


Derin Design'ın yeni koleksiyonunda Finlandiya'nın yaratıcı tasarım şirketlerinden Pentagon Design'ın tasarladığı ürünler de bulunuyor. Kuzey ülkelerinin önde gelen tasarım şirketlerinden biri olan Pentegon Design'ın koltuk ve yan sehpayı bir araya getiren Aside ve kapalıyken silindir bir sehpa, açıldığında ise canlı renkleriyle kademeli bir sehpaya dönüşen Revolve gibi ürünleri de bu yıl Derin Design'ın koleksiyonunda. 


Revolve


Derin Design ortağı, tasarımcısı ve sanat yönetmeni Derin Sarıyer tasarıma bakış açılarını; "Tasarım dünyanın gelişiminin yönünü hissettirmeli, bugünün ve şimdinin dünyasını yaratırken yarını şekillendirmelidir. Bütün bunların yanında özünde anlatıcının, tasarımcının bakış açısını, ruhunu ve tasarım anlayışının parmak izlerini taşımalıdır. Derin Design'ın tasarım perspektifi, içerdiği teknik yöntemleri, geometri ve teknolojiyi şiirsel bir dille hayata geçirme fikriyle oluşmaktadır." şeklinde özetliyor. 

 

Derin Design 2014 koleksiyonu:

Aside, Pentagon Design
Aside oturma ünitesi ahşap kaplama, lake ya da laminant olarak tercih edilebilecek bir kabuk içinde font ve sırt minderinden oluşuyor Oturan kişi için çok kullanışlı bir yan sehpa görevini de üstlenebilen kolu, geniş bir kanattan oluşuyor. Çoğalabilir bir karakterde, Finlandiya'dan Pentagon Design tarafından tasarlanmış bu ürün grubu net hatlarıyla Derin Design koleksiyonunda kuzey rüzgarları estiriyor.

*

Nim, Derin Sarıyer


Nim, kompakt boyutları ile özellikle çalışma masalarının önünde ya da küçük alanlarda tamamlayıcı ürün kategorisine dahil edilebilecek kanepe ve koltuktan oluşan bir tasarım. Ürün, dışı, yanı ve arkasındaki prizmatik formun sağladığı dinamik estetiğiyle de dikkat çeken yeni bir Derin Sarıyer tasarımı.


Koleksiyonun devamı için ilerleyiniz >>>>>


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :