Derin Design Yaşam Alanlarına Renk Katıyor

mimarizm.com / 14 Mart 2014


Balance, Aziz Sarıyer

300x100 gibi radikal boyutlara sahip Aziz Sarıyer tasarımı Balance masanın tablası şeffaf cam. Bu cam tablayı taşıyan ahşap konstrüksiyon ayakları cama bağlayan bir aksam mevcut değil. Tamamen geometri ve yerçekimi ile kendini kitleyen bir yöntemle oluşan Balance, iddialı ve  heykelsi olduğu kadar  sadeliğin uç noktasını da temsil ediyor.

*

Aliens, Aziz Sarıyer

Modüler ve zincirleme sıralanan ünitelerin esnek estetiğini bugüne kadar birçok tasarımında ortaya koyan Aziz Sarıyer'in bu anlamda yeni bir tasarımı Aliens. Her parçasında, her yeni ünitede sanki evrimini sürdüren bir organizmayı anımsatıyor bu oturma grubu tasarımı. Tek yönlü ve çift yönlü oturum alternatifleri bulunan Aliens, uzayan ani kıvrımlarla ilerleyebilen çok zengin yerleşim imkanlarıyla ortak alanlara yepyeni bir bakış açısı getiriyor.

*

Full Three, Derin Sarıyer

Full ailesi genişlemeye devam ediyor. Full koltuk, Full berjerden sonra şimdi de yumuşatılmış hatları ve hareketli flanşı ile taptaze bir tasarımla karşımızda Derin Sarıyer. Full Three, ince kolları ve oturanın konforunu bir üst seviyeye taşıyan kulakları ile çalışma alanları için etkileyici bir koltuk tasarımı alternatifi.

*

Float, Pentagon Design

Float,  katmanlı ince yüzeyleri ve hafif görünümlü konstrüksiyonuyla Derin Design'ın 2014 koleksiyonundaki Pentagon Design tasarımlarından bir tanesi. Tablaların alt yüzeylerinin renkli olması ve bu renklerin bir alt tablanın üstüne renkli gölge olarak yansıması ürüne ayrıcalıklı bir ruh katıyor.

*

Teps, Aziz Sarıyer


Kare ve daire olarak iki farklı tipi olan Teps sehpaların ortasındaki yuvarlak çukur bölüm hem fonksiyonsel olarak hem de malzeme açısından tasarımı zenginleştiren bir unsur olarak dikkat çekiyor.


>>>>>


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :