2015'in Ana Rengi "Kadet Mavi"

mimarizm.com / 23 Aralık 2014

Filli Boya Coloration projesiyle geleceğin renklerini 2 yıl önceden bir koleksiyonda toplayan, Uluslararası Renk Komisyonu Intercolor (ICC) Türkiye temsilcisi Ümit Ünal, 2015'in ana renginin "Kadet Mavi" olduğunu açıkladı.


Herkesin ortak rengi


Kadet Mavi'nin, koyu olmadan mekanlara derinlik veren özel bir renk olduğunu ifade eden Ümit Ünal; "Kadet Mavi 2015'in ana rengi çünkü hangi zevk, stil ve duruşa sahip olursa olsun tüm bireylere yakın durabilen kapsamlı bir renk. Yeni renginiz artık burcunuza göre değil, hepimizin rengi. İşte bu anlayış içinde uzlaşmalı ve mesafeli bir renk. Otel, hostel, misafir odası, yatak odası, mutfak, banyo, antre, aklınıza gelebilecek tüm mekanlar için kullanılabilecek ender renklerden." yorumunda bulundu.Tüm mekanlarda kullanılacak


Kadet Mavi, başta modern mobilya ya da tasarım objeleriyle uyumu yakalarken, daha rustik dokunuşlara da izin veriyor. Ev, çalışma odası, stüdyo, loft mekanlar, klinik, showroom gibi onlarca alternatif mekan için aynı değerde kullanılabiliyor.ICC'nin desteğiyle hayata geçirilen Filli Boya Coloration projesi; tekstil, moda, mimarlık başta olmak üzere pek çok disipline ve akıma renk referansı oluyor. Dünyadaki renk eğilimlerini yakından takip eden Filli Boya, Türkiye'yi 18 yıldır Intercolor'da temsil eden Ümit Ünal ile birlikte yürüttüğü Coloration projesiyle bu yenilikleri ülkemize taşıyor.
 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :