Erdem Mimarlar'ın Eskizleri New York'ta Sergileniyor

mimarizm.com / 04 Mart 2013
Erdem Mimarlar "Sketch.2013" Sergisinde

Erdem Mimarlar kurucu ortakları Sunay ve Günay Erdem'in eskizleri, dünyaca ünlü isimlerin çalışmalarıyla birlikte, Fordham University Center Gallery'deki Sketch.2013 sergisinde New Yorklu sanatseverlerle buluşuyor.


İlki, 2011 yılında ünlü mimar Tadao Ando'nun konuşmasının ardından ziyarete açılan 'Sketch' (eskiz) sergi dizisi, eskizlerin, tasarım dünyasındaki en hızlı ve doğrudan ifade biçimi olduğunu götermeyi amaçlıyor.

Trans-disipliner uygulamalar ve dijital yöntemlerin yükselişiyle birlikte eskizler de derinden değişime uğramış durumda. Öte yandan eskizin izleyicide oluşturduğu algı ve anlayışın hala geçerli oluşu, birçok tasarımcının eskizi yeniden ele almasını ve bu çizim yönteminin tarihsel rolünü devam ettirmesini sağlıyor. Gelişmekte olan bu yeni diyalog, 21. yüzyılın yenilikleri ile geleneksel arasında benzersiz bir sinerji ortaya koyuyor.

Güncel sunum tekniklerinin yanında, projelerinde mutlaka geleneksel el çizimi suluboya eskiz de kullanan Erdem kardeşlerden peyzaj Mimarı Sunay Erdem'in 700'ün üzerinde serbest el çizimi perspektif çalışması bulunuyor.


Erdem Mimarlar, sergide şu çalışmalarıyla yer alıyor:


Sunay Erdem:
Street Sketch from Ankara (1992)

Rehabilitation Center Ankara (1996)


Old City, Eskisehir (2004)

Çesme Marina (2006)

Human Movements in Grand Central Terminal, New York (2012).


Günay Erdem:

Street sketch from Ankara (1997)



New York'a yolu düşenler, Fordham University Center Gallery'deki 'Sketch.2013' sergisini 20 Mart 2013 tarihine kadar gezebilirler.


İlişkili Haberler
Mesleki Seçim ve Mimarlık Yaklaşımı
İlişkili Haberler
Yarışmalar ve Uygulamalar Üzerine
İlişkili Haberler
Mimari Ekip
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :