Designnobis

Amber EROYAN / 04 Kasım 2011
Designnobis

Türkiye'de endüstriyel ürün tasarımı denilince akla ilk gelen pratiklerden biri olan Designnobis'i Ankara Teknokent'teki yeni ofisinde ziyaret ettik. Hakan Gürsu'nun, inovatif ve çevreye saygılı tasarım felsefesi etrafında, endüstri için total çözümler üreten Designnobis, şirketler için kritik kabul edilen ilk beş yılı, çoğu uluslararası 44 ödülle geride bırakmış durumda.

"Dünyada bütün kaynaklar azalırken yükselen tek kaynağın çöp olduğu" düsturundan hareketle, insanlık yararına çevreci ürünlerden oluşan ciddi bir buluş veritabanı oluşturan Designnobis, bu doğrultuda; Türkiye'de, tasarım firmalarının katma değer yaratma sürecindeki rolünü anlamakta güçlük çeken mevcut sisteme karşı da savaş açmış durumda.

Green Dot, International Design Awards (IDA), A' Design Award gibi dünyanın önde gelen ödül programlarından elde ettiği başarılar ile "Doğu Avrupa'nın Parlayan Yıldızı" olarak anılmaya başlayan Designnobis'in yeni dönem hedefi ise, yurt dışındaki tanınırlığını yurt içinde de sağlayabilmek. Bu amaçla, son iki yılda yurt içi ve yurt dışında yaklaşık 130 konferans veren Hakan Gürsu, bu doğrudan tanıtım yönteminin meyvelerini toplamaya başladıklarını söylüyor.

Kendi ismini öne çıkarmak yerine markasını kalıcı kılmanın peşinde olan Gürsu, Meksika'dan Kolombiya'ya kadar dünyanın her yerinden stajyer başvurusu alan Designnobis'in, kendi misyonu tamamlandıktan sonra yoluna devam etmesini istiyor.

06.06.2006'da Ankara'dan yola çıkan Designnobis'in 6 yılı bulan serüvenini , yaptıkları kadar yapmayı vaadettiklerine de kulak vererek dinledik. Endüstriyel ürün tasarımı eğitimi alan gençler için önemli bir imge haline gelen Designnobis, kurucusu ve emanetçilerinin aktarımlarıyla Kasım boyunca Mimarizm'de.

how to order the abortion pill online http://www.shift-in.com/page/terminate-pregnancy.aspx buy abortion pills online


Marka Oluşum Süreci ve Ödüller Üzerine
İnovatif ve Çevreye Duyarlı Projeler
Künye
Ofis Adı:
Designnobis
Sahibi:
Hakan Gürsu
Telefon:
Teknokent: (312) 2101179; İran Cad: (312) 4665524
Faks:
(312) 4665523
Web:
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :