Uluslararası Tasarımcılar Örgütü'nden Gürsu'ya Yılın Tasarımcısı Ödülü

mimarizm.com / 22 Ağustos 2014

Uluslararası Tasarımcılar Örgütü tarafından "2014 Yılın Tasarımcısı" ödülüne değer görülen Hakan Gürsu, törende aynı zamanda A Design Awards Tasarım Yarışması'nda kazandığı 15 ödülü de teslim aldı.International Association of Designers - IAD (Uluslararası Tasarımcılar Örgütü) tarafından verilen ve dünyanın prestijli tasarım ödülleri arasında yer alan "Yılın Tasarımcısı" ödülü, 2014 Ağustos ayında Milano'da düzenlenen törenle sahibini buldu.

Avrupa Birliği Tasarım Ofisi'nin desteğiyle düzenlenen A Design Award Tasarım Yarışması'nda ödül kazanan ve diğer adaylarca en yüksek oyu alan tasarımcının hayatında bir kez ödüle layık görüldüğü organizasyonda, ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Hakan Gürsu , "2014 Yılın Tasarımcısı" unvanını almaya hak kazandı.Aynı ödül töreninde uluslararası alanda 208 ülkeden 12.000'in üzerinde katılımın gerçekleştiği A Design Awards Tasarım Yarışması'nda kazandığı 15 ödülü de alan Hakan Gürsu, "En çok ödül alan tasarımcı" unvanını da korudu.

58 ülkeden 249 üyesi bulunan Uluslararası Tasarımcılar Örgütü'nün birincil amacı, "iyi tasarım" ilkelerini destekleyerek dünya çapında yaşam kalitesini artırmak olarak ifade ediliyor.


"Designer of the Year / Yılın Tasarımcısı" ödül programı hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Marka Oluşum Süreci ve Ödüller Üzerine
İlişkili Haberler
İnovatif ve Çevreye Duyarlı Projeler
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :