Designnobis, A' Design Award'daki Ödül Şampiyonluğunu Korudu

mimarizm.com / 19 Nisan 2012

Avrupa Birliği'nin en kapsamlı tasarım yarışmaları arasında yer alan; bu yıl 140 ülkeden 3653 projenin katıldığı, toplamda 259 projenin ödüllendirildiği A' Design Award & Competition'ın 2011-2012 dönemi sonuçları 15 Nisan 2012 Pazar günü açıklandı.

Dr. Hakan Gürsu'nun tasarımları ile yarışmaya katılan Designnobis ekibinin, ödül programına gönderdiği 15 projenin tamamı farklı dallarda ödüle değer bulunarak, Avrupa şampiyonluğunu bir kez daha Türkiye'ye getirmeyi başardı. Geçen yıl da 7 dalda ödül kazanarak birincilik pozisyonuna yerleşen ODTÜ Teknokent merkezli tasarım ekibi Designnobis, böylece yükselen performansı ile sıralamadaki yerini de sağlamlaştırmış oldu.

Designnobis ekibi; geçtiğimiz yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından düzenlenen taksi tasarım yarışmasının halk oylamasında % 42 oyla birinciliği kazanmasına rağmen ödülü verilmeyen taksi durağı tasarımı ile tarihi yarımada için geliştirilen elektrikli taksi aracının A' Design Award 2012'de altın tasarım ödülüne hak kazanmasının; 2009 İMMİB Tasarım Yarışması'nda ancak Basın Özel Ödülü verilen "Çakıl" elektrikli ısıtıcının ise A' Design Award'un büyük ödülü olan platin tasarım ödülüne layık görülmesinin ise kendilerine büyük bir mutluluk yaşattığını bildirdi.

ODTÜ Teknokent bünyesinde inovasyon odaklı ürün tasarım hizmeti veren Designnobis böylece, 2012 yılının ilk 4 ayında 20 farklı tasarım ödülü birden kazanmış oldu. Dr. Hakan Gürsu ve ekibinin 6 yılda gerçekleştirdiği çok sayıda patent ve buluşun yanında, kazandığı toplam tasarım ödülü sayısı ise 65 'e ulaşmış bulunuyor.

Uluslararası katılımın giderek arttığı, ülkemizden de Tariş (ambalaj), Vestel (elektronik), Bien (seramik) gibi önemli markaların alanlarında ödüller kazandığı A' Design Award yarışmasının ödül töreni, 16-17 Haziran 2012 tarihinde İtalya'nın Milano kentinde yapılacak.


A' Design Award 2011-2012'ye değer görülen Desiggnobis tasarımları şöyle sıralanıyor:

Mobilya, Ev Eşyaları ve Dekoratif Ürünler Kategorisi:

* Çakıl ısıtıcı - Platin A' Design Ödülü


* Kompozit Bank - Gümüş A' Design Ödülü


* Wow Sandalye - Bronz A' Design Ödülü


* Relax Televizyon Koltuğu - A' Design Ödülü


Diğer kategorilerde ödüle deper görülen Designnobis tasarımlarını görmek için ilerleyiniz >>>>>


İlişkili Haberler
Marka Oluşum Süreci ve Ödüller Üzerine
İlişkili Haberler
İnovatif ve Çevreye Duyarlı Projeler
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :