Zeynep Aydın

19 Aralık 2012Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü mezunuyum. 2004 yılından beri Ven Mimarlık'ta çalışıyorum. Kısa süreli çalıştığım bir yer oldu ama profesyonel anlamda ilk iş yerim burası...

Ven Mimarlık'a iş ilanıyla geldim. Ekibe katıldığımda buraya yeni taşınmıştık. Çalışma ortamımız çok  güzel. İki ayrı terasımız var. Ama o kadar yoğun çalışıyoruz ki bazen dışardaki manzarayı fark edemiyoruz.

Çalışmalarımız hep bir dayanışma ve karşılıklı alışveriş içinde oluşuyor. Tabi ki en son Gül Hanım'ın onayını alıyor ve müşteriye öyle sunuyoruz. Ekip olarak iyi bir bütünlük yakaladığımızı düşünüyorum. Uzun süredir burada çalıştığım için artık bir aile ortamı var. Zaten o uyum olmazsa proje de çıkmaz. Bir proje yetişeceği zaman onun stresini hep birlikte yaşıyoruz. Açık ofis ortamında olduğumuz için en ufak bir şey herkes tarafından paylaşılıyor. Mutluysak hep birlikte mutluyuz, üzgünsek hep birlikte üzgünüz.

İç mimari proje çizimleri ve sonrasındaki kontrollerle ilgileniyorum. Son dönemde Oran'daki bir özel villa projesine yoğunlaştım ama paralel devam eden işler de var. Ofisimiz iç mimari grup ve mimari grup olmak üzere ikiye ayrılıyor. Ama aramızda herhangi bir hiyerarşi yok. Yeri geldiğinde işe yeni başlayan bir arkadaşa da danışabiliyorum. Çünkü daha taze ve  dinamik bir zihin... Herkesin görüşünün alınması projelere çok fazla şey katıyor.

Bir tarzımız, çizgimiz var ve bu konuda taviz vermemeye çalışıyoruz. Ama tabi ki projeleri müşteriyle iletişim halinde ilerletiyoruz. Ne kadar çok insanla tanışırsak, ne kadar çok farklı ortamlarda bulunursak, o bize o kadar çok şey katıyor.


Ofis olarak stajyerlere çok açığız. Onlar da ayrı bir renk katıyor ofisimize. Şansımıza hep çok aktif, iyi stajyerlere denk geldik. Proje çizimlerimizde Autocad'in yerini Revit aldı. Ülkemizde daha yeni yeni öğrenilen bir program... Stajyerlerimizin çoğu burada ilk defa Revit'le tanışıyor. Başta zorlanıyorlar ama 2 boyutta çizdikleri şeyin bir anda 3 boyuta çıktığını görmek kendilerine daha çok güvenmelerini sağlıyor. Yani burada boş bir ay geçirmiyorlar. Çok fazla şey alarak gittiklerini düşünüyorum.


Gül Güven'in Mimarlık SerüVEN'i
... Ve Bu SerüVENe Katılanlar
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :