“7/24 çalışmak enerjiyi bitirir, ilişkileri bozar”

20 Aralık 2012

Türkiye'de kadın mimar olmak hakkında neler söyleyebilirsiniz?Mesleklerdeki kadın erkek ayrımından rahatsız oluyorum. Disiplinli çalışırsanız, her daim bilginizin üstüne bilgi katmaya açıksanız zaten bunları aşmış oluyorsunuz. Ama kadın olmanın iş hayatında elbette negatif yanları var. En önemli konu annelik… Bir sürü beklentiyi karşılamak durumundasınız.

Malum, mimarlık 7/24 yapılan bir iş. Ven'in çalışma saatleri nasıl?

Mümkün olduğunca çalışma saatleri bitiminde işi kesmek gerektiğine inanıyorum. Geçmişte bunu bu şekilde uygulamadım. Saat sınırı olmadan çalışır, güneşi bir batırır bir doğururduk. Şimdi bunun doğru olmadığı kanaatindeyim. Enerjiyi bitiriyor, ilişkileri bozuyor. Evet, mimarlık, bizim için çok önemli, çok değerli ama bunu doğru icra etmek için arada es vermek gerekiyor. Mesaileri çok uzatmıyoruz. Yani eğer saat 6'da çıkıyorsak, işin yoğunluğuna göre bu en fazla 7'ye sarkabilir.

Cumartesileri de öğlene kadar çalışıyoruz. Tabi ki projeler sürekli aklınızda geziniyor ama gidip tazelenip, sosyalleşip geldiğinizde çok daha verimli çalışıldığını düşünüyorum.


Gül Güven'in Mimarlık SerüVEN'i
... Ve Bu SerüVENe Katılanlar
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :