Nihat Beyoğlu

19 Aralık 2012

Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunuyum. İkinci sınıftan itibaren çalışmaya başladım. Okul hayatım boyunca hep aynı firmada çalıştım çünkü uzun süreli çalışmayı seviyorum. Daha sonra ailem Ankara'da olduğu için geri döndüm.

Önce bir şantiyede, sonra da bir mimarlık ofisinde çalıştım. Bu ofiste beş yıl çalıştıktan sonra bir tanıdığımın tavsiyesiyle Ven Mimarlık'a geldim. 2010'dan beri de buradayım. Ven'de çalışmaktan memnunum. Rahat bir ortamımız ve Gül Hanım'la iyi bir iletişimimiz var.

Ven Mimarlık'a başladığım dönem, Kayseri Adalet Sarayı projesi çalışılıyordu. Yarışmayla kazanılmış bir proje... Arkadaşlar üzerinde çalışıp belli bir aşamaya getirmişler. Artık uygulama projelerine ve teslim safhasına gelinmişti. Projeyi tamamlayıp kabul ettirmek bana kısmet oldu.

Libya'daki projelerde de çalıştım. Projelerimizi oradaki irtibat ofisimize mail aracılığıyla iletiyorduk. Yoğun bir dönemdi...

Bir de ne yazık ki gerçekleşemeyen ama çok arzulu çalıştığım bir Azerbaycan projemiz vardı. Bir AVM projesiydi ve iyi bir aşamaya getirmiştik ama sonra proje askıya alındı.

Son dönemde konut ve ticaret yapıları üzerine yoğun bir şekilde çalışmaktayım. Hastane, kültür merkezi, akıllı bina gibi fazladan araştırma gerektiren özel projelerde yer almak beni mutlu eder.


Gül Güven'in Mimarlık SerüVEN'i
... Ve Bu SerüVENe Katılanlar
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :