Yılmaz Kürtüncü

02 Mart 2015


Haliç Üniversitesi Mimarlık Bölümü 2008 mezunuyum. Mezun olduktan sonra bir yıl başka bir mimarlık ofisinde çalıştım, sonra askere gittim. Döndüğümde, 2010 yılında burada çalışmaya başladım. Dayım MuuM ekibinin statik danışmanıydı. Onun vasıtasıyla buraya başvurdum. MuuM'a bir senelik deneyimle geldim ama bunun ne kadar yetersiz olduğunu anladım. Burası benim için bir okul gibi oldu. İlk önce detay projelerinden başladım; cephe sistem detayı, ıslak hacim... Detaylardan deneyim kazandıkça proje sorumlusu olarak küçük projelere geçtim. Bursa'daki otomotiv projemizin servis katları ve showroom'u benim kontrolümdeydi. O işten sonra da RMO'nun proje koordinatörü oldum. Şimdi de Kartal'da şantiyesi devam eden bir otomotiv projesinin koordinasyon toplantılarına katılıyorum.

4,5 senedir burada olduğum için artık Murat Bey ve Umut Bey'le birbirimizi daha iyi tanıyoruz. Bir iş verildiğinde ne şekilde bir standartla geri dönüş yapacağımı biliyorum.

MuuM projeleri benim açımdan zengin detaylara sahip. Henüz tasarlama aşamasında uygulama düşünülerek tasarım yapılıyor. Estetik kaygısı duyulduğu için de iyi işler ortaya çıkıyor.  Buranın bir mimarlık ofisinde elde edebileceğim en iyi standartlara sahip olduğunu düşünüyorum. İstediğimiz her şeye çok çabuk ulaşabiliyoruz. Gerek arşiv, gerek çalışma ortamı açısından çok rahat ve ferah bir ofisimiz var. Yapı dergileri güncel bir şekilde elimize ulaşıyor. Firmalardan gelen son katalogları sürekli bulunduruyoruz. Projelerin klasörleme aşamalarının belli bir sistematikte olması da bizim açımızdan çok önemli. Bundan dört sene önce yaptığımız bir projeye çok çabuk ulaşabiliyoruz.


MuuM'un Murat'ı ve Umut'u ile...
MuuM Tasarım Ekibi ile
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :