Nisanur Çalışkan

04 Mart 2016

Bahçeşehir Üniversitesi'nden 2014'te mezun oldum. Yıldız Teknik Üniversitesi'nde yüksek lisansa devam ediyorum, şu an tez aşamasındayım. Taha Mimarlık'ta çalışmaya başlayalı 4 ay oldu. Yaklaşık 8-9 ay önce bir şantiyede çalışırken ofisin internet sayfasına denk geldim ve hemen içim ısındı. Sonra şantiyedeki işim bitince buraya başvurdum ve kabul edildim.

Daha önce sadece bir ofiste çalışma fırsatım oldu. Hem kendi tecrübelerimle hem de arkadaşlarımın çalıştığı ofislerle kıyasladığımda, bizim ofisin bir farkı var ve bunun temel nedeni ekip arkadaşlarımız. Birlikte eğleniyoruz, uyumluyuz ve gerilim yok. Yaşlarımızın yakın olmasının da etkisi var. Proje şeflerimizle de arkadaş gibiyiz, birbirimize ismen hitap ediyoruz. Çok fazla mesaiye kalmıyoruz olmamız da önemli bir avantaj. 

Talha bey çok anlayışlı bir işveren. İkili diyaloglarda bizimle bir öğretmen gibi ilgileniyor. Örneğin bir detay çizeceğimiz zaman kendisi bize öğreterek anlatıyor, detaylı bir şekilde gösteriyor. Ayrıca büyük bir arşivimiz var. Daha önce çizilmiş projeleri inceleme imkanımız oluyor. Her projenin numaralandırılmış bir klasörü var, hepsinin içinde plan, kesit diye farklı bölümler var. Yapılan her yeniliği ayrı şekilde kaydediyoruz, böylece projenin gelişimini de görebiliyoruz.


Ofisin Kurucusu Talha Haksever ile...
Tasarım Ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :