Duygu Acaralp

04 Mart 2016

Mimar Sinan Üniversitesi'nden 2008'de mezun oldum. Bir kaç sene çalıştıktan sonra aynı üniversitede Kentsel Tasarım programında yüksek lisans yaptım. Taha Mimarlık'a başlayalı 6 ay oldu. Kadro olarak 13 kişiyiz ve yeni bir ekibiz fakat hızlı bir şekilde kaynaştık. Burada proje yöneticiliği yapıyorum. Karma konseptli ve alışveriş konseptli projemiz var. 

Sekiz senedir mimarlık yapıyorum. Bu ofis, piyasadaki diğer ofislere göre çalışması daha keyifli olan bir ofis. Çalışma saatlerimiz 9:00-18:30 arası. Mimarlıkta çalışma saaatlerinde uzamalar, esnemeler olur. Yaptığımız projeler ölçek olarak epey büyük olmasına rağmen biz çok fazla mesai yapmıyoruz. Bunun yerine gün içinde tempolu çalışıyoruz. O yüzden insani koşullarda çalışıyoruz diyebilirim. Ofiste herkes mutludur.

Onun dışında tasarım safhasından itibaren hepimizin söz hakkı olur. Talha bey çalışanlarına bu imkanı veriyor, diğer ofislerde bu pek yok. Biz tasarım safhasından itibaren projeye katılabiliyoruz ve projeyi daha fazla sahiplenme imkanı elde ediyoruz.

Talha bey'le aynı okuldan mezunuz ve aynı dili kullanıyoruz. Zaten kendisi çalışanlarıyla usta çırak ilişkisi kurmaya çalışıyor. Bu da yine bizim okuldan gelen atölye mantığı aslında. Genel olarak küçük ve genç bir ekibiz ama uyumlu çalışan bir ekibiz. Bu uyumu hızlı bir şekilde yakaladık.


Ofisin Kurucusu Talha Haksever ile...
Tasarım Ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :