Mustafa Haksever

04 Mart 2016

Yeditepe Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü'nden 2009 yılında mezun oldum. Beş yıl boyunca lüks konutlar ve LEED sertifikası almış projelerin uygulamasında ince işler şantiye şefliği deneyimi edindikten sonra Taha Mimarlık'a geldim. Şu anda ofisteki uygulamaların takibini yapıyorum, saha ve ofis arasındaki iletişimi sağlıyorum.

Ofisimiz diğer mimarlık ofislerine göre daha rahat bir çalışma ortamı sunuyor. Hiyerarşik bir yapımız yok. İnsanların rahatına önem veriliyor, çok stresli bir ofis olmaması için çaba gösteriliyor. Yaptığımız inşaatlardan mimari grupların nasıl bir ortamda çalıştıklarını biliyorum. Gördüğüm ofisler arasında en az stresli ortamın burada sağlandığını söyleyebilirim. Tabi ki burada da stresli durumlar oluyor ama minimumda tutulması için ekip olarak çaba sarf ediliyor. 

Mimarlıkta küçük işle büyük iş arasında çok bir şey değişmiyor. Hakikaten aynı süre harcanıyor; 5.000 m2 ile 100.000m2 lik projelerde tasarım sürecinden proje teslim sürecine kadar tüm detaylarıyla birlikte aynı süre ve aynı heyecan yaşanıyor diyebilirim.

Burada bütün ekip bir arada çalışıyor, fikir alışverişi çok. Yeni arkadaşlar bu konuda daha heyecanlı, "şu da olabilir, bu da olabilir" diye hemen öneride bulunuyorlar. Tasarım aşamasında da dediğim gibi rahatlar. Bazen sırf küçük bir şey ortaya çıksın diye uzun saatler çabaladıkları oluyor. 


Ofisin Kurucusu Talha Haksever ile...
Tasarım Ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :