Zeynep Fettahoğlu

04 Mart 2016

Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden 2012 yılında mezun oldum. Öncesinde yine aynı üniversitede matematik okumuştum. Sonrasında üç senelik öğretmenlik maceram oldu. Aslında matematikçi olmak istiyordum ama okul biraz hayal kırıklığı oldu. Mimarlık okurken İstanbul, Valensiya ve Stavanger'de (Norveç) şehir plancıları ile atölye çalışmalarına katıldım. Üç ayaklı bir atölye çalışmasıydı. İlk sene İstanbul'da, sonra diğer iki şehirde yapıldı. Farklı disiplinler ve farklı diller bir araya gelmişti. O nedenle disiplinlerarası çalışmaya alışkınım. 

Taha Mimarlık'a 6-7 ay önce geldim. Bir tanıdık vasıtasıyla ofisten haberim oldu. Ofisin kadrosunda değişiklik olduğu için yeni bir ekibiz, en eskimiz bir senelik. Değişik yerlerde çalışmanın farklı deneyimler kazandıracağını düşünüyorum. Burası üçüncü ofisim. Şu anda büyük ölçekli konut projelerinde yer alıyorum. Daha önceki ofislerde konut çalışmamıştım; okul, hastane, AVM gibi büyük ölçekli projelerde çalışmıştım. Konut çalışmak aslında çok basit gibi geliyor ama sanıldığı kadar kolay değil. Her projede yeni bir şey öğreniyorsunuz.

Dediğim gibi ofiste yeni bir ekip olduğumuz için herhangi bir uyum sorunumuz olmadı, gayet keyifli bir ortamımız var. Birbirimizin dilinden anlıyoruz. Talha bey'le çalışmak da çok keyifli çünkü odasına çekilmiyor, projelerin her aşamasında bize yardımcı oluyor.

Hafta sonu kesinlikle çalışmıyoruz. Altı gün çalışmak gerçekten çok yorucu. İki gün başka şeylerle ilgilenince gerçekten tazeleniyorsunuz. Burada çalışma saatleri de gerçekten düzgün. Tabi ki teslim zamanlarında mesaiye kaldığımız oluyor ama sürekli olmadığı için külfet gibi gelmiyor.


Ofisin Kurucusu Talha Haksever ile...
Tasarım Ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :