Hanifi Sekmen

29 Haziran 2011

 

Balıkesir Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden 2010 yılında mezun oldum, 10 aydır Uysalkan Mimarlık bünyesinde çalışıyorum. Birinci sınıftan bu yana her sene Rahmi Bey ile Selçuk (Baz) Bey'in yanında (Denge Mimarlık'ta) staj yaptım. Yarışma projeleri ile başladım, mezun olduktan sonra uygulama projesi de çizmeye başladım.

Uysalkan Mimarlık genelde yarışma projeleri ve konsept projeler üzerine yoğunlaşıyor. Tabi uygulama da çiziyoruz, burada her şeyi öğreniyorum diyebilirim. Rahmi Bey'i ve Esra Hanım'ı hocam olarak görüyorum. Daha yeni mezun olduğum için kendilerinden çok şey öğreniyorum.

Genelde proje geldikten sonra iş bölümü yapılıyor. Bu işbölümü toplantılarla devam ediyor. Daha sonra avan proje ve sunumlar yapılıyor. Proje kabul edildiği takdirde de uygulama projesi ile devam ediliyor.

Yarışma projelerine Eskişehir Ticaret Odası Projesi  ile başladım; Denizli Hükümet Konağı, üst geçitler, Selimiye, İzmir Opera ve Troya yarışmaları ile devam ettim. Uygulama projelerinde stadyum-otel, konsept projelerden ise Venezüella'da eko-kent, Atrau, Ekvator Ginesi ve Bakanlık binası projelerinde çalıştım. Her bir projede kendime birşeyler kattığımı düşünüyorum. İlk çizmeye başladığım proje, İzmir Opera yarışması oldu. İlk uygulama çizimim ise stadyum projesiydi.

Rahmi Bey'in bizimle birebir kurduğu ilişki patrondan çok hoca gibi olduğundan kendisiyle çalışmaktan çok memnunum.


Akademik Hayattan Kurumsallaşmaya...
Yarışma ve Ödüllerle Açılan Yol...
Güncel Projeler ve Tasarım Felsefesi Üzerine...
Uysalkan Mimarlık Ekibi
Stajyerler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :