"Opera yarışmasında çıkış noktamız Schumann'dı"

30 Haziran 2011

Otel inşaatı ve sosyal konut alanında çok sayıda projeye imza attınız. Belli tipolojilerde uzmanlık sağlama konusuna nasıl yaklaşıyorsunuz?

Ona pek katılmıyorum, çünkü bu bana biraz pazarlama dili gibi geliyor. Pazardan pay kapmak için "hastane mimarıyım" vs deniliyor. Halbuki esas konu o değil, işin bir metodolojisi var. İnşallah başımıza gelmez ama "atom santrali yap" deseler onu da yapmanın bir metodolojisi var.

Ama anladığım kadarıyla içinizde ukde olarak kalan opera binası yapmak…

Evet.İzmir Opera Yarışması Projesi

Viyana'da uzun yıllar yaşamış bir mimar olarak müzikle aranız iyi olsa gerek…

Pratik olarak uyguladığım bir alan yok ama Schumann dinlemeyi çok severim, çok rahatlatıcıdır. Ne hissettiğini size müziğiyle çok güzel anlatır. İzmir Opera Binası yarışmasında da başlangıç noktamız oydu. Eskiz kalemini elime aldım ve Schumann dinlemeye başladım. Sonra kompozisyon otomatik olarak aktı. Bunu açıkcası çok iyi ifade edemedik. Özellikle ikinci aşamada bayağı sıkıntı yaşadık. Biraz ekip, biraz da alanımız yetersiz kaldı. Çok iyi bir proje olmasına rağmen iyi bir sunum yapamadık. Evet, içimde ukde olarak kaldı…

Moskova'da bir okul tiyatrosu yaptım ama o çok da heyecan verici bir şey değildi. İşin sadece tekniğini ve akustiğini öğrendim.


Akademik Hayattan Kurumsallaşmaya...
Yarışma ve Ödüllerle Açılan Yol...
Güncel Projeler ve Tasarım Felsefesi Üzerine...
Uysalkan Mimarlık Ekibi
Stajyerler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :