Zeynep Yağmur

09 Nisan 2015


Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunuyum. DP+Güzey'e 2007 yılında katıldım. Zaten Gözdem'i, Faruk'u ve Tanju'yu tanıyordum. Bir sabah Gözdem aradı ve "Bizimle çalışmak ister misin?" dedi. O zamandan beri buradayım.

Daha önce 9 ay kadar Erdal Sorgucu ile birlikte çalışmıştım. Sonra bir arkeolojik kazıya gittim, orada 3 ay çalıştıktan sonra da kendi ofisimi açtım. Bu süreç 2,5 sene kadar devam etti. Ofisi kapattıktan sonra da buraya geldim.Böyle bir ortam bulmak bana çok zor gibi geliyor. Çünkü tasarımlar dahil olmak üzere her şeyi birlikte yapmaya çalışıyoruz.. Sürekli tartışıyoruz, konuşuyoruz. Onun dışında hepimiz birbirimize karşı fazlasıyla hoşgörülüyüz. Teslim zamanlarında bile çok gergin olmadan, işleri toparlayıp teslim ediyoruz. Biraz fazla iddialı olabilir ama sanki böyle bir ortam dünya üzerinde yokmuş gibi geliyor. Zaten artık ailem gibiler. Bu ortam beni çok gerçekten değiştirdi ve dönüştürdü. Kendi içimde birçok şeyi alıp yerlerine yerleştirmemi sağladı. O açıdan da çok huzurluyum.

Ofiste BIM programlarından Revit'i kullanıyoruz. Her program gibi geçiş süreci biraz sancılı. Çok farklı çalışıyor, 2 boyut - 3 boyut her şeyi bir arada düşünerek yapmak gerekiyor. Tabi ilk başta biraz zorlandık ama sonra içine girdikçe AutoCAD'e göre bir dolu artısı olduğunu gördük. Sürekli yeni şeyler öğreniyoruz ve öğrendikçe çok acayip bir heyecan oluşuyor. O yüzden de keyifli bir süreç olduğunu düşünüyorum.


Güzey'den DP+Güzey'e...
Rusya'yı Anlamak ve İnşa Etmek
Ortak Akıl ve Paylaşım Her Yerde...
DP+Güzey Ekibi
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :