Mehmet Emin Evci

19 Nisan 2013

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nden 2012 senesinde mezun oldum. Aynı üniversitede Kentsel Tasarım Yüksek Lisansı yapıyorum. Yüksek lisans benim için uzmanlıktır, zaten dört yıl mimarlık eğitimini almışız  Ondan sonra mimarlık üzerine herhangi bir yüksek lisansın faydalı olacağını düşünmüyorum. Kentsel tasarım lisans 3'ten beri idealimdi. Kentsel yenileme günümüzün vebası gibi, o nedenle de bu alanda uzmanlaşmak istedim.

SP|D. ilk ofisim, işe başlayalı 6 ay oldu. Daha önce burada staj yaptığım için tanıdığım bir yerde işe başlamak güzel oldu. Staja başvurmam da biraz tesadüfen oldu. Kayserili olduğum için, ofisin ismini Kayseri'de yaptıkları projelerden biliyordum. SP|D. orta ölçekli bir ofis ama mevcut iş potansiyeli çok büyük. Tercih edilebilir ofislerin içinde üst sıralarda yer alıyor. Mimar Sinan ekolündeki birebir eğitim burada kesinlikle var.

Ben daha çok konsept ve avan proje ekibinde çalışıyorum. Projenin ilk çıkışından sunum aşamasına gelene kadarki süreçte yer alıyorum. Uygulama kısmı diğer arkadaşlara devrediliyor. 

Diğer ofislerin nasıl olduğu konusunda birşey diyemeyeceğim ama mimarlığa başka bir yerde devam edecek olursam bu arkadaşlığı bulabileceğimden emin değilim. Belki çok genç ve dinamik bir ekibe sahip olmasının etkisidir. Buradan ayrılıp başka bir yol çizenlerle de görüşmeye devam ediyoruz. 

 


REM Mimarlık'tan SP|D.'ye ...
SP|D. Projeleri Üzerine ...
Mimari Ekip
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :