Koleksiyon / İstanbulSMD, Sabri Paşayiğit Design Office - SPDO'yu Ağırlıyor

mimarizm.com / 15 Ekim 2014
Koleksiyon / İstanbulSMD, Sabri Paşayiğit Design Office - SPDO'yu Ağırlıyor


Koleksiyon ile İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbulSMD)'nin ortak çalışması "KOLEKSİYON / İstanbulSMD MİMARLARI AĞIRLIYOR" mimari proje sergi serisinin on üçüncü konuğu Sabri Paşayiğit Design Office (SPDO) olacak.


Koleksiyon Tarabya Kampüsü'nde ziyarete açılacak sergiyi, Sabri Paşayiğit 'in farklı sektörler için gerçekleştirdiği projelerin özel bir derlemesi olarak tanımlamak mümkün.

Sabri Paşayiğit Design Office mimari proje sergisi, 15 Ekim – 15 Aralık 2014 tarihleri arasında izlenebilir.


Ofis hakkında:
Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümü'nden mezun olan Sabri Paşayiğit ile YTÜ Mimarlık Fakültesi ile Dortmund Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans programını bitiren Zafer Murat öncülüğünde 2002 yılında kurulan REM Mimarlık, 2011 yılında Sabri Paşayiğit Design Office olarak ismini değiştirdi.

Bugün genç profesyonellerden kurulu 45 kişilik bir ekipten oluşan bu grup mimari ve iç mimari, tasarım, projelendirme, planlama, uygulama kontrolörlüğü ve danışmanlık servislerini, yerel ve uluslararası seviyelerde projelerde yürütüyor. Bunlar arasında; ticari yapılar, eğitim ve kültür yapıları, resmi kurumlar, residence-konut projeleri, toplu konut-siteler, showroom, hastane, otel binaları ile rekreasyon ve ulaşım projeleri gibi çok farklı karakter ve hacimde çalışmalar bulunuyor.

Sabri Paşayiğit:
1977 yılında Kayseri'de doğdu. 2001 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. Öğrenim süreci boyunca büyük şantiyelerde ve tasarım ofislerinde sürdürdüğü 5 yıllık çalışmanın ardından Zafer Murat ile birlikte REM Mimarlık Ofisini kurdu. 2011 yılında ofisin ismi Sabri Paşayiğit Design Office olarak değişti.


İlişkili Haberler
REM Mimarlık'tan SP|D.'ye ...
İlişkili Haberler
SP|D. Projeleri Üzerine ...
İlişkili Haberler
Mimari Ekip
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :