"Dolapdere yakında turizm caddesi olacak"

19 Nisan 2013

Devam eden projeleriniz arasında ağır basan bir tipoloji var mı?

Şu anda oteller daha yoğunlukta. Elmadağ'daki eski Andromeda diskosunu, yanındaki Rixos Otel'e bağlanan 56 odalı bir otele dönüştürdük. Kendi özel lobisi, kahvaltı salonu olan ekspres tarzı bir otel oldu. İki bina arasındaki belli birimleri de birbirine entegre ettik.  Rixos Andromeda

Disko binası neden kabuk olarak korundu, yerine neden yeni bir bina yapılmadı?

Mevcut bina kaliteli bir binaydı. İmar şartları da zannedersem bunu öngörüyordu. Binanın içini yıkıp dış cephesini olduğu gibi koruduk. Daha sonra cepheyi yeniden kapladık.

Şişli'de yenileme projesi olarak gerçekleştirdiğiniz bir otel projesi daha bulunuyor. Onunla ilgili de bilgi alabilir miyiz?

Eski eserin üzerine yeniden yaptığımız bir proje. Cephesi tamamlandı, içi de tamamlanmak üzere. Ramada Otel'in hemen arkasında, Dolapdere tarafında. Belediye ve yetkili idareler Dolapdere'yi ‘turizm caddesi'ne dönüştürmek istiyor. İlerde, bizim projenin altında Crowne Plaza bulunuyor. Yapılması planlanan birtakım yeni projeler daha var. Dolayısıyla Dolapdere yakında bir turizm aksı olacak.


  Şişli Otel

Onun dışında Kayseri'de, Balıkesir'de, İstanbul'da Bakırköy, Florya ve Sütlüce'de yaptığımız yeni otel projeleri var. Şu sıralar Bursa'daki bir otel projesiyle ilgili görüşüyoruz.

Peki bunlar hep aynı otel zincirinin projeleri mi yoksa farklı farklı işverenler mi?

Farklı işverenler. Genelde şahıslara proje üretiyoruz, o kişiler de farklı markalarla görüşüp birini seçiyorlar. Onların belirlediği standartlar doğrultusunda proje üzerinde tekrardan duruyoruz.


REM Mimarlık'tan SP|D.'ye ...
SP|D. Projeleri Üzerine ...
Mimari Ekip
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :