Diden Bebek

19 Nisan 2013

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi 2006 mezunuyum. Yaklaşık üç yıldır SP|D.'de çalışıyorum. İşe ilanla başvurdum. Tabi başvurmadan önce iyice araştırdım. Sonra Sabri Bey'in bizim okuldan mezun olmasından ötürü burası çok daha cazip geldi.

Cihangir'deki ofisimizde sıkıntılı bir atmosferimiz vardı çünkü sığamıyorduk, çok dip dibe oturuyorduk. Ama lokasyon olarak Beyoğlu'nda olmak çok güzeldi. Burası ulaşım ve dışarıda vakit geçirmek açısından biraz sıkıntılı ama ofisin içi çok rahat. Beraber yemek yiyoruz, güzel bir mutfağımız var, yemeklerimiz de güzel.

Sabri Bey genelde sakin çalışan bir insandır. Projeyi yürütürken kendisiyle iletişim kurma şansımız hep oluyor. İşin her kısmına muhakkak dahil olur. Ama bu sizin işe giremeyeceğiniz anlamına gelmez. Bütün arkadaşlar hep birlikte çalışıyoruz. Herkes fikrini söylemekte, projeye çözüm getirmekte, yönlendirmekte serbest. Zaten en başta o özgürlüğün tanınması çok güzel. Burada kimse kendini tekniker gibi hissetmez.

Son dönemde genellikle otel projeleri üzerinde çalışıyoruz. Bir de konut projelerimiz var. Tabi bu talepl e a lakalı bir durum, şu anda çok fazla otel talep edildiği için otomatik olarak o işler geliyor. Bir tanesi beğenilince diğerleri peşi sıra gidiyor. Biz de o konuda uzmanlaşmış oluyoruz. Çünkü otel spesifik bir konu. Konut da kendi içinde öyl e ama otelin farklı bir işleyişe sahip olması gerekiyor. Uzmanlaştıkça daha iyi projeler yapıyor , işten daha çok keyif alıyorsunuz. Başka şeyleri d e araştırmaya başlıyorsunuz. Bir sürü insanla görüşüyorsunuz.

Ofise gelen dergileri, kitapları Sabri Bey kadar bizim de seçme hakkımız olur. Kütüphanenin içeriği sürekli bir yenilenir. Bizim ekip genelde çok sakin bir ekiptir, sessiz çalışırız. Sakin, sessiz, keyifli bir ortamımız var. Herkes birbiriyle arkadaştır, herkes birbirine yardım eder, kimse birbirinin açığını kollamaz. Yani o anlamda da güzel bir birliktelik var. Her yeni gelen de otomatik olarak bu ruha sahip oluyor.REM Mimarlık'tan SP|D.'ye ...
SP|D. Projeleri Üzerine ...
Mimari Ekip
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :