Erman Özdemir

19 Nisan 2013

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde çift ana dal yaptım. Mimarlık bölümünden 2010 yılında, İç Mimarlık'tan da 2011'de mezun oldum. Şu anda İTÜ Kentsel Tasarım yüksek lisans programında tez aşamasındayım.

İlk olarak Şevki Pekin'de, ondan sonra EPA Mimarlık'ta, daha sonra bir gayrimenkul firmasında çalıştım. Son olarak da SP|D.'ye girdim. İşe başlayalı 7 ay oldu. Burası orta büyüklükte bir ofis. Önceki iş yerlerime göre daha kalabalık bir ortam olduğu için birtakım iş paylaşımları oluyor. İlk gözlemlediğim bu oldu. Teknolojik imkanlarımız çok iyi. Kütüphanemiz çok zengin, çeşitli konularla ilgili bir sürü kitabımız var.İlk başta iç mimari projelerle ilgilendim. Daha sonra mimarlık projeleri üzerinden devam ettim ama kentsel tasarım projeleri de yapıyorum. Farklı ölçeklerden projeler gelmesi benim için de güzel bir pratik oluyor. Tasarım ofisi olarak da inisiyatif tanınan bir yer. İlk etaptan itibaren dahil olduğumuz süreçler oluyor. Tabi ki bazı görev tanımları var çünkü kalabalık bir ofisiz. O yüzden de iş bölümü yapılıyor. Bazen bir projenin sadece bir kısmında çalışabiliyorsunuz, daha sonra başkaları sürdürüyor. Ya da başkaları başlamış oluyor, siz ona bir şey ekliyorsunuz. Sonra sizden tekrar çıkıyor ve başkası bitiriyor vs. Ben kendi görev tanımım nedeniyle çok sayıda proje gördüm. Sürekli yeni bir proje geliyor.

Arkadaş ortamı bakımından şimdiye kadar çalıştığım ofislerin arasında en iyisi burası gerçekten. Ofise çok çabuk adapte oldum ve daha sonra da çok sevdim. Bu sadece benim için geçerli değil, aramıza katılan herkes çok çabuk kaynaşıyor. O yönden de çok güzel bir ofis.

Çalışma saatlerimiz 9:00 - 18:00. Cumartesileri yarım gün çalışıyoruz ama her ayın son Cumartesi günü tatil. Üsküdar'da oturduğum için ulaşım benim için çok problemli ama 2014'te metronun geleceği söyleniyor.


REM Mimarlık'tan SP|D.'ye ...
SP|D. Projeleri Üzerine ...
Mimari Ekip
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :