Hazal Uslu

14 Temmuz 2014


Çukurova Üniversitesi Mimarlık Bölümü 2012 mezunuyum. Yaklaşık bir yıldır BİGG'de çalışıyorum. Gürhan Bey'le daha önce burada çalışan bir arkadaşım vasıtasıyla tanıştım ve buraya başvurdum. Hatta o gün bayram tatiline gittiğimden uçağa son dakikada yetiştim (gülüyor). Proje müdürümüz Selden Hanım'la görüştüm. Bayram dönüşünde de işe başladım.

Daha önce hem uygulama hem proje ağırlıklı çalışmıştım. Buraya ilk girdiğimde de proje bazlı çalışıyordum. Son 10 gündür de Maslak'taki şantiyemizin tasarım ofisindeyim. Gene uygulama ve proje birlikte gidiyor.
Mezun olduğumdan bu yana çok fazla iş değiştirmedim. Daha önceki yerde de bir yıl çalışmıştım. Bu konuda çok fazla deneyimim yok ama burada çok gergin ya da insanların birbirinin arkasından konuştuğu bir ortam olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Herkes birbirine yardım etmeye ve problemin çözümüne yönelik hareket ediyor. Senin projen, benim projem olmuyor. Yeri geliyor herkes bir proje için çalışıyor. Arkadaşlık ortamı olarak da çok sıcak ve samimi.

Gürhan Bey, işveren olarak bizimle kolay iletişim kuruyor. O da tüm ekip gibi samimi. İstediği şeyleri doğru yaptığınız sürece problem yaşamıyorsunuz. Hocalık deneyimi de olduğu için sizi çok iyi yönlendirebiliyor. Bazen kendimi proje dersindeki eskiz çalışmasında gibi hissediyorum. O anlamda Gürhan Bey'le çalışmak hem keyifli hem de öğretici.

Tasarım sürecinde o konsepti belirledikten sonra, biz o çizgi doğrultusunda alternatifler üretiyoruz. Ama hiçbir zaman bu böyle olacak demiyor. Örneğin malzeme seçiminde, bunu şuraya uygulayabiliriz dediğimizde, "iyi fikir, araştıralım koyalım" diyebiliyor.

Bu ofisi de birlikte tasarladık. Bizim çalıştığımız atölye kısmı için "Siz nasıl istiyorsanız öyle olsun, siz beğenin, siz seçin" dedi. Kendi kullanacağı mekanlarda da seramiği, parkeyi hep birlikte seçtik. O anlamda hep bir fikir alışverişimiz oluyor.


          

          

          

         

          


 


Gürhan Bakırküre ile Mimar-Yatırımcı Gözünden Mesleğe Bakış
BİGG'in Tasarımcıları
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :