2D1 Tasarım Toplantıları - OFİS

mimarizm.com / 05 Kasım 2014
2D1 Tasarım Toplantıları - OFİS

YEM'in yapı profesyonellerine yönelik "2D1 Tasarım Toplantıları" dizisi "Ofis" ile devam ediyor.Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), Türkiye ve dünyadan yaratıcı yapı profesyonellerini bir araya getirecek bir platform oluşturmak amacıyla düzenlemeye başladığı "2D1 Tasarım Toplantıları"nda mimarlık, içmimarlık ve tasarım disiplinlerinin önde gelen temsilcilerini yıl boyunca iki ayda bir buluşturmaya devam ediyor.

"2D1 Ofis" alt başlığı ile Arlight | Fagerhult ve Nurus sponsorluğunda 29 Ocak 2015 Perşembe günü gerçekleştirilecek olan ikinci etkinlikte; insanın fiziksel ve psikolojik özelliklerini göz önüne alarak, çevresiyle olan uyumuna göre tasarlanan, ergonomi, aydınlatma, malzeme, grafik ve etkileşim konularından beslenen "ofis"ler ele alınacak.

Toplantıya konuşmacı olarak, BİGG Working Culture Solutions ve Bakırküre Mimarlık bürosunun kurucusu Gürhan Bakırküre, deerArchitects Kurucu Ortağı Cem Demirci ve MoDus Architects Kurucu Ortağı Matteo Scagnol katılacak.

Ofislerin yarattığı imkân ve faydalar, çalışma alanının nasıl tasarlandığına göre şekilleniyor. Günümüzde çalışanların en uzun zaman geçirdiği mekan olan "ofisler", konsept bir tasarım olmaktan öte, çalışan sağlığı, insan psikolojisi, kurum sadakati ve şirket verimliğine kadar birçok konuyu da etkiliyor. 

Şirketlerin en önemli varlığı olarak kabul edilmeye başlanan insan kaynaklarının verimliliğinde temel bir faktör olan çalışma mekânlarının her yönüyle ele alınacağı "2D1 Ofis" konulu toplantıda; "iyi" tasarımı, analitik ve çokboyutlu bir algının mümkün kıldığı düşüncesiyle her projeyi kendine özgü verilerle değerlendiren BİGG Working Culture Solutions ve Bakırküre Mimarlık Kurucusu Gürhan Bakırküre , "Y Kuşağı Ofisleri" konulu bir konuşma yapacak.

Yapı sektöründe edindiği profesyonel ve yönetimsel birikimi, hizmet, konut, ofis ve diğer farklı tipolojilerde ürettikleri projelere başarıyla aktaran Deer Architects Kurucu Ortağı Cem Dermirci ise, "Biçim Motivasyonu Takip Eder" başlıklı sunumunda, ofis tasarımında motivasyonu ve iş verimliliğini etkileyen mimari kararlar ve bunların çalışanlar üzerindeki yansımaları hakkında konuşacak.

Damiani-Holz&KO ofis binası ile 2013 WAF Ödülleri Ofis kategorisinde finale kalan, Bolzano Psikiyatri Merkezi ve Barınma Birimleri ile 2015 Mies van der Rohe Ödülleri'ne aday gösterilen MoDus Architects'in kurucu ortağı Matteo Scagnol da "Birlikte Çalışmak" başlıklı sunumunda, MoDus'un tasarım yaklaşımını, farklı ölçeklerde gerçekleştirilen ofis yapıları üzerinden aktaracak.


PROGRAM:

17:00 - 17:30
Kayıt

17:30 - 17:45
İnsan Merkezli Ofis Aydınlatma
Robert Klarén, Fagerhult Uluslararası Distribütörler Kıdemli Satış Müdürü
Menekşe Şeyma Kaya, Arlight Proje Yöneticisi

17:45 - 18:00
Yeni Çalışma Kültüründen Doğan Ürünler - Gün Acar, Nurus Tasarım Yöneticisi

18:00 - 18:30 Biçim Motivasyonu Takip Eder - Cem Demirci, deerArchitects Kurucu Ortağı

18:30 - 18:45 Ara

18:45 - 19:15 Y Kuşağı Ofisleri
Gürhan Bakırküre, BİGG Working Culture Solutions ve Bakırküre Mimarlık Kurucusu

19:15 - 19:45 Birlikte Çalışmak - Matteo Scagnol, MoDus Architects Kurucu Ortağı

19:45 - 20:30 After Work Ofis Sohbeti

20:30 - 21:00 İkram

Kayıt için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Gürhan Bakırküre ile Mimar-Yatırımcı Gözünden Mesleğe Bakış
İlişkili Haberler
BİGG'in Tasarımcıları
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :