Selden Kurt Ünsal

14 Temmuz 2014


YTÜ Mimarlık Bölümü 1996 mezunuyum. BİGG Mimarlık'ta Ocak 2012'den bu yana çalışıyorum. Burada gayet iyi bir trend yakaladık. Bugüne kadar bayağı güzel işler yaptık ama şu anda daha da zevk veren büyük çaplı projeler almaya başladık. İşimiz zaten zevkli. Gürhan Bey'le çalışmak da gayet iyidir. Gerek proje gerek şantiye anlamında mimarlık mesleğinin iyi taraflarını yaşabiliyoruz. O yüzden her şey iyi gidiyor bence.

Unvanlara önem vermem ama buradaki adım, proje müdürü. Dolayısıyla gerek buradaki gerek şantiyedeki kadrolar bana bağlı çalışıyor. Ne yapıyorsunuz derseniz; işi alıyoruz, işverenle ilişkileri yürütüyoruz, işi yapıyoruz, işi yaptırtıyoruz.

Diğer arkadaşlardan daha uzun süredir burada olduğum için belki tarafsızlığımı yitirmiş durumdayım. Bence her şey güllük gülistanlık ama bir de onlara sormak lazım. Çünkü ister istemez mesleğin getirdiği yoğun bir çalışma temposu var. Yoksa benim açımdan gayet güzel, gayet zevkli bir çalışma ortamı var. Çok uyumlu bir ekip. Gerek O burada gerek dışarıdaki ekiplerimizde o uyumu yakalamış olmak çok iyi. Dolayısıyla sürtüşme çıkmıyor, stresli anda bile yardımlaşarak işi toparlıyoruz. Bir sıkıntı varsa bile görünmüyor çünkü öyle ya da böyle bir şekilde hallediyoruz.Şu anda en büyük şantiyemiz Deloitte'unki. Eylül'de bitirmemiz gerektiğinden son derece hızlı bir iş programımız var. Onun dışında da daha küçük ölçekli projelerimiz mevcut. Aynı zamanda kat karşılığı yapım işlerimiz devam ediyor. Çok çeşitlilik arz eden güzel bir iş. Ne sadece sadece ofis yapıyoruz, ne sadece ev yapıyoruz. Konu bitmiyor bizde (gülüyor). İsim de bilindik bir isim olduğu için, hep güzel sonuç verecek işler geliyor Gürhan Bey'e. Oradan da tabi bizlere aksediyor. İyi oturmuş bir şirket oldu açıkçası. İhalelerde her zaman 'design&build' işi gelmiyor. Tasarlanmış bir projenin uygulaması  da gelebiliyor. Taahhüt işlerimiz de bolca vardır. Orada da bugüne kadar bir sıkıntımız olmadı.

Kendimizi çeşitlilik anlamında kısıtlamıyoruz. Her iş koluna el atabiliyoruz. Önemli olan, sonucun güzel çıkması. Özellikle tasarımı biz yaptıysak ortaya çıkanın, tasarlanmış olanla aynı olması en güzel haz.


Gürhan Bakırküre ile Mimar-Yatırımcı Gözünden Mesleğe Bakış
BİGG'in Tasarımcıları
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :