34. Yapı Fuarı İstanbul'un "Yeşil" Buluşması "EKODÜNYA Fuarı"

mimarizm.com / 03 Ocak 2011
34. Yapı Fuarı İstanbul'un "Yeşil" Buluşması "EKODÜNYA Fuarı" Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından 34 yıldır düzenlenen ve da İstanbul, Ankara ve İzmir'de sektörü buluşturan Yapı Fuarı-Turkeybuild 2011 yılında pek çok yeni gelişmeye sahne oluyor. Bu yeniliklerden biri de, Yapı Fuarı-Turkeybuild 2011'in genişleyen fuar alanında özel bir bölümde gerçekleştireceği "EKODünya Fuarı" olacak.

"Sürdürülebilir kalkınmayı hedefleyen alternatif enerji kaynakları, atık yönetimi ve ekolojik yapı elemanları" sektörlerini buluşturacak ilk ve tek etkinlik olan "EKODünya Fuarı", YEM'in 2005 yılından bu yana mimarlık ve yapı sektöründe yürüttüğü ekoloji, sürdürülebilirlik, çevre dostu binalar ve uygulamaları konularındaki başarılı çalışmaların en yeni halkası olacak.

"EKODÜNYA Çevre Dostu Binalar, Malzemeler, Teknolojiler, Alternatif Enerji ve İklimlendirme Sistemleri Fuarı" kapsamında, söz konusu alanların tüm ilgilileri bir araya gelecek. EKODünya Fuarı, Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul içerisinde yer alan 11A Salonu'nda, çevreye duyarlı yapılaşmanın uygulanabilirliğini göstermek amacını taşıyan etkinlikler ve malzeme sergilemeleri ile yer alacak.

EKODünya Fuarı, "sürdürülebilir kalkınmayı hedefleyen alternatif enerji kaynakları, atık yönetimi ve ekolojik yapı elemanları" sektörlerini buluşturacak ilk ve tek, en kapsamlı etkinlik olma özelliğini taşıyor.

EKODünya Fuarı'nda yer alacak özel etkinlik alanında Türkiye'de sürdürülebilirlik alanında çalışan sivil toplum örgütleri, kanaat önderleri ve firmalar konu ile ilgili gelişmeleri; yeni yaklaşım, teknoloji ve uygulamaları ziyaretçiler ile paylaşacaklar. EKODünya Etkinlik Alanı'nda, sürdürülebilirlik perspektifinde; ulaşımdan, enerjiye, tasarımdan, planlamaya kadar pek çok konu başlığında etkinlik düzenlenecek.

EKODünya Fuarı özel sektör, hükümet, yerel yönetimler, ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşları, dernek ve birliklerin bir araya geleceği, sektör ile ilgili gelişme ve yeniliklerin paylaşılacağı bir buluşma noktası olacak.

EKODünya projesinde ilk adım ise, 2010 yılının Kasım ayında başlayan ve Nisan ayına kadar sürecek olan "EKODünya Yaklaşırken –Green Drinks Buluşmaları" ile atılmaya başlandı. Bu alandaki uluslararası bir etkinlik olan Green Drinks organizasyonu işbirliğinde gerçekleşen bu buluşmalar, her ayın son Salı'sı konunun ilgililerini YEM Etkinlik Salonu'nda buluşturuyor. "Ulaşım, tasarım, gelecek, finans, network ve enerji" alanlarında üretilen çözümlerin tartışılacağı etkinliklerle, sürdürülebilirlik konusunda farklı alanlardaki duyarlı toplulukları bir araya getirmek amaçlanıyor.

Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 2011 yılında yüzde 40 büyüyen alanında, 81.000 metrekarede düzenleniyor. Bu büyüme ile fuar 2011 yılında sektöre sunduğu yeni ürün ve hizmetleri çeşitlendirme imkanı bulacak.

34. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul'un "yeşil" buluşması "EKODÜNYA Fuarı", 27 Nisan – 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında ziyaret edilebilir.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :