EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN - Green Drinks Buluşmalarında "Yeşil Finans" Tartışılacak

mimarizm.com / 23 Aralık 2010
EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN - Green Drinks Buluşmalarında "Yeşil Finans" Tartışılacak Ulaşım, tasarım, gelecek, finans, network ve enerji konularına odaklanan ve her ayın son Salı akşamı gerçekleştirilen "EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN – Green Drinks Buluşmaları"nın 25 Ocak 2011'deki dördüncü toplantısının konusu "Yeşil Finans" olacak.

Yapı dünyasının bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), 2005 yılından bu yana mimarlık ve yapı sektöründe ekoloji, sürdürülebilirlik, çevre dostu binalar ve uygulamalar konularında başarıyla sürdürdüğü çalışmalara eklenen en son etkinlik "EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN" buluşmaları ile, 2011 yılı Nisan ayına kadar gezegenin tükenen kaynakları karşısında üretilen çözümlere yönelik tartışmalara ev sahipliği yapıyor.

27 Nisan- 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece'de, YAPI FUARI / TURKEYBUILD İSTANBUL ile beraber düzenlenecek EKODÜNYA Fuarı ana sponsorluğunda gerçekleştirilen "EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN" toplantılarına, "Green Drinks" adı altında dünyada çeşitli şehirlerde aynı formatta yapılan etkinlik eşlik ediyor.

Sürdürülebilirlik konusunda farklı alanlardaki duyarlı toplulukları buluşturan ve başarı hikâyeleri ile yeşil iş modellerinin tartışıldığı bir platform oluşturan "EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN - Green Drinks Buluşmaları", her ay farklı bir tema ile düzenleniyor. Buluşmaların dördüncüsü ise "Yeşil Finans" başlığı altında düzenleniyor.

Toplantının ilk konuşmacısı, KOBİ sektörüne proje yönetimi, danışmanlık, eğitim ve fon artırma konularında bilgi teknolojisi, finans yönetimi, yatırım örgütlenmesi ve potansiyel girişimci eğitimlerindeki deneyimiyle profesyonel hizmet veren Helvetia Associates'in kurucusu Paul Delahunty olacak. Delahunty'ye, Fotovoltaik Solar Enerji üretiminde bütünleştirici iş aktiviteleri kapsamında girişimci sermaye, proje geliştirme, mühendislik, danışmanlık, inşaat, finanslama, anahtar teslim solar elektrik santrali yapımı, solar enerji santralleri mülkiyeti ve operasyonu hizmetleri veren Alman güneş ernerjisi şirketi Green Enesys'in kurucu ortağı ve İcra Kurulu Başkanı Ahmet Yalçın eşlik edecek.

"EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN" girişimci işletmelerin, günümüzde klasik bankacılığın yanında girişimci iş gücünü ve inovasyonu destekleyen alternatif finansman mekanizmalarından ve girişim sermayesi (venture capital) ile melek yatırımcılar (angel investor) başlıklarıyla yeşil finansmandan nasıl yararlanabileceklerinin konuşulacağı bir platform olacak.

Katılımcıların da katkıda bulunabileceği "EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN - Green Drinks Buluşmaları" sohbet havasında gerçekleşecek. Dili Türkçe ve İngilizce olan toplantıda, simultane tercüme yapılmayacak.


EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN- Green Drinks: "Yeşil Finans"
25 Ocak 2011 Salı, 19.00, Yapı-Endüstri Merkezi- Fulya

19.00 – 19.40
Yeşil Finans
Paul Delahunty – HELVETIA ASSOCIATES | Kurucu Yönetici, Bağımsız Danışman
Ahmet Yalçın – GREEN ENESYS | Kurucu Ortak, İcra Kurulu Başkanı

19.40 – 20.30 Green Drinks İstanbul

Kayıt ve detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
Konuşmacılar hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için lütfen ilerleyiniz.  >>>>>>>>


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :