YAPI Fuarı-Turkeybuild İstanbul ve EKODÜNYA Fuarı, Etkinlikler ile Zenginleşiyor

mimarizm.com / 22 Nisan 2011
YAPI Fuarı-Turkeybuild İstanbul ve EKODÜNYA Fuarı, Etkinlikler ile Zenginleşiyor 34 yıldır Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından ve sektör profesyonellerinin verdikleri destekle yapı sektörünün tüm bileşenlerini bir araya getiren, Balkanlar, Rusya ve BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'yı kapsayan bölgenin en büyük yapı malzemeleri fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, 27 Nisan – 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi/ Büyükçekmece'de gerçekleştiriliyor.

Her geçen yıl büyüyerek sektöre olan katkısını büyüten ve bu yıl, binlerce ürün çeşidi, yeni teknoloji ve hizmeti 81.000 metrekare alanda, bin 100 katılımcı firma ve 110.000 ziyaretçiyle buluşturacak olan Yapı Fuarı-Turkeybuild 2011, genişleyen fuar alanında özel bir bölümde gerçekleştireceği "EKODünya Fuarı"nın da sağladığı sinerji ile yenilikçi mühendislik ve ekolojik yapı bilgisi üretimine odaklanan çok sayıda etkinliğe sahne olacak.

"EKODünya Fuarı", YEM'in 2005 yılından bu yana mimarlık ve yapı sektöründe yürüttüğü ekoloji, sürdürülebilirlik, çevre dostu binalar ve uygulamaları konularındaki başarılı çalışmaların en yeni halkası olarak "sürdürülebilir kalkınmayı hedefleyen alternatif enerji kaynakları, atık yönetimi ve ekolojik yapı elemanları" sektörlerini buluşturacak ilk ve tek etkinlik olacak.

EKODünya Fuarı kapsamında, fuar alanı içinde, Salon 11A'da konumlandırılan özel etkinlik alanında Türkiye'de sürdürülebilirlik alanında çalışan sivil toplum örgütleri, kanaat önderleri ve firmalar, konu ile ilgili gelişmeleri, yeni yaklaşım, teknoloji ve uygulamalarını ziyaretçiler ile paylaşacaklar.

EKODünya etkinlik alanı, sürdürülebilirlik perspektifinde gerçekleşecek ve ulaşımdan, enerjiye, tasarımdan, planlamaya kadar çeşitli başlıklar altında düzenlenecek etkinlikleri ile, fuar süresince önemli bir iletişim ve buluşma platformu yaratacak.

Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 2011, "Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri" Ödül Töreni, "Türkiye Yangın Dayanım Testleri" Toplantısı ve Doğan Hasol İmza Günü gibi buluşmalar ve Adell Armatür Âb-Hayat Koleksiyonu'ndan Seçme Eserlerle: "Suyun Yarenleri" sergisi ile de zenginleşecek.


Fuarın günlük etkinlik takviminde sırasıyla şu etkinlikler gerçekleştirilecek:

27 Nisan 2011 Çarşamba

Güneş Enerjisinin Önemi
Dünyada ve Türkiye'de güneş enerjisinin geleceği ve "Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği" (GENSED) hakkında bilgilendirme.
Saat: 12:00-13:00
Yer: Salon 11/A
Konuşmacı: Hakan Erkan - Elektrik Mühendisi, Genel Sekreter
Düzenleyen: Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED)

Dış Cephelerde Porselen Seramik Kullanımı
Saat: 12:00-15:00
Yer: Büyükada Salonu
Konuşmacı: Güney Mirzaoğlu – Mimar
Düzenleyen: Kaleseramik

Gölbaşı (Ankara) Özel Çevre Koruma Bölgesi
Ballıkpınar yerleşimi örneğinde ekolojik yerleşim ve yapı modellerinin geliştirilmesi hakkında bilgiler aktarılacak.
Saat: 14:00-15:00
Yer: Salon 11/A
Konuşmacılar: Dr. Ömer Gülkal - Peyzaj Mimarı; Sibel Meriç - Jeoloji Yük. Müh.
Düzenleyen: Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığı

e-GreenPages, GREEN BUILDINGS MADE-EASY!
e-GreenPages, Orta Doğu-Kuzey Afrika bölgesinin yeşil bina malzemeleri ve malzeme üreticilerini buluşturan ücretsiz online kullanım rehberi. Zengin içeriği ve kolay grafiksel kullanım ara yüzüyle, yeşil binaların gelişiminde ve sertifikasyonlarında yardımcı olmayı hedefleyen site, LEED kredilendirme özelliğinin oluşturduğu benzersiz arama ara yüzüyle herhangi bir LEED kredisinin alınmasına yardımcı olan malzemelerin bulunmasını sağlıyor. Detaylı bilgi için: www.e-green-pages.com
Saat: 15:00-16:00
Yer: Salon 11/A
Konuşmacı: Gilbert Tegho - Kurucu & CEO
Düzenleyen: e-EcoSolutions

Maltepe Üniversitesi Ekolojik Çalışmalar
Maltepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde yapılan ekoloji temalı öğrenci çalışmalarına ilişkin bilgiler verilecek.
Saat: 16:00-18:00
Yer: Salon 11/A
Konuşmacılar: Prof. Dr. Demet Irklı Eryıldız - Mimar, Öğretim Üyesi; Yrd. Doç. Dr. Güliz Özorhon - Mimar, Öğretim Üyesi
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi

"Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri" Ödül Töreni
Saat: 16:00-18:00
Yer: Karadeniz Salonu
Düzenleyen: B2B Medya


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :