Fütürizm: Özetle Olumlu Gelecek Tasarımı

mimarizm.com / 28 Aralık 2010


Yapı-Endüstri Merkezi, ulaşım, tasarım, gelecek, finans, network ve enerji alanlarında üretilen çözümlerin tartışılacağı etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. ‘EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN - Green Drinks Buluşmaları'nın üçüncüsü, bu akşam (28 Aralık 2010 Salı) Yapı-Endüstri Merkezi'nde ‘Yeşil Gelecek' temasıyla gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Yapı-Endüstri Merkezi Genel Müdürü Barış Onay, ‘Ekodünya Yaklaşırken - Green Drinks Buluşmaları'nın giderek daha ‘casual' toplantılar haline geldiğini belirterek, ikinci toplantıda değişen mekan düzeninden sonra, bu üçüncü toplantıda gerçekleştirilen ‘The Eva Band' eşliğindeki yılbaşı partisine dikkat çekti.‘EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN – Green Drinks Buluşmaları: Yeşil Gelecek'in konuşmacısı, gelecekçi, sürdürülebilir iş modelleri tasarlayan ve uygulayan Ufuk Tarhan bu etkinlik kapsamındaki rasyonel değişikliğin kendisine denk gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başladı. 

İşinin gücünün ‘gelecek'le olduğunu aktaran Tarhan, "Size gelecekten mümkün olduğunca iyi haberler getirmeye çalıştım" dedi. Sunumuna dünyanın ilk sanal divasını dinleyicilere tanıtarak başlayan Tarhan, sanal diva dışında başta orkestra, seyirciler olmak üzere her şeyin sahici olduğunu belirtti. Sanal divanın binlerce kişi tarafından izlendiğini, biletlerinin aylar öncesinden tükendiğini anlatan Tarhan, "Dünya bu kadar sanallaşmaya doğru gidiyor, öncelikle bunu söyleyebilirim" dedi.

Fütürizm akımını hem sosyal sorumluluk projesi hem de işi kapsamında ele aldığını aktaran Türkiye'nin ilk ve tek fütürist kadın konuşmacısı fütürist bakış açısına sahip kişileri arttırmaya çalıştığını ifade etti.

Herkesin öncelikle başarılı olmak istediğini, bir şeyleri daha iyi bir hale getirme çabasında bulunduğuna dikkat çeken Tarhan, "Fütürizm bir kehanetler silsilesi değildir. Geleceğin daha net algılanmasını sağlayacak bilgilerin paylaşıldığı platformdur" yorumunu yaptı.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :