EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN - Green Drinks Buluşmalarında "Yeşil Tasarım ve Moda" Tartışılacak

mimarizm.com / 11 Kasım 2010
EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN - Green Drinks Buluşmalarında "Yeşil Tasarım ve Moda" Tartışılacak Her ayın son Salı akşamı Yapı-Endüstri Merkezi'nde (YEM) gerçekleştirilecek olan "EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN – Green Drinks" buluşmalarının 30 Kasım'daki ikinci toplantısında "Yeşil Tasarım" teması masaya yatırılacak.

Yapı dünyasının bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi'nin (YEM) 2005 yılından bu yana mimarlık ve yapı sektöründe ekoloji, sürdürülebilirlik, çevre dostu binalar ve uygulamalar konularında başarıyla sürdürdüğü çalışmalara bir yenisini daha ekleniyor: EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN - Green Drinks Buluşmaları.

Etkinlik dizisi ile 2011 yılı Nisan ayına kadar her ayın son Salı akşamı, gezegenin tükenen kaynakları karşısında "ulaşım, tasarım, finans, network, gelecek ve enerji" alanlarında üretilen çözümlerin tartışılacağı etkinliklere ev sahipliği yapacak olan Yapı-Endüstri Merkezi, her tema için ayrıca düzenlenecek bu toplantılar aracılığı ile sürdürülebilirlik konusunda farklı alanlardaki duyarlı toplulukları buluşturuyor ve başarı hikayeleri ile yeşil iş modellerinin tartışıldığı bir platform oluşturuyor.

EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN buluşmalarının ikinci ayağı, 30 Kasım 2010 tarihinde "Yeşil Tasarım" başlığı altında gerçekleştiriliyor. Sürdürülebilir Yaşam için Tasarım Derneği ve Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi'nin kurucuları arasında yer alan, Endüstriyel Tasarımcı ve Sürdürülebilirlik Danışmanı Pınar Öncel ile %100 ekolojik kumaşlardan üretilen, Türkiye'nin ilk ekolojik markalarından biri olarak konumlandırılan BOA markasının kurucularından Seray Cengiz'in konuşmacı olacağı toplantı, katılımcıların da katkıda bulunabileceği bir sohbet havasında gerçekleşecek.

27 Nisan – 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi 'nde YAPI FUARI / TURKEYBUILD İSTANBUL ile beraber düzenlenecek EKODÜNYA Fuarı ana sponsorluğunda gerçekleştirilen "EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN " toplantılarına, "Green Drinks" adı altında dünyada çeşitli şehirlerde aynı formatta yapılan etkinlik de eşlik edecek.


EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN- Green Drinks: "Yeşil Tasarım"
30 Kasım 2010 Salı, 19.00, Yapı-Endüstri Merkezi- Fulya

19:00 – 19:40 Yeşil Tasarım
Pınar Öncel – Endüstriyel Tasarımcı ve Sürdürülebilirlik Danışmanı
Seray Cengiz – BOA Studio, Kurucu Ortak

19:40 – 20:30 Green Drinks İstanbul


Kayıt ve detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :