Nurus, Dünyanın 100 Yeşil Markası Arasında

mimarizm.com / 08 Haziran 2015


Nurus, Alava çalışma koltuğu ile inovatif tasarım, ekoloji ve sürdürülebilirlik konularında dünyadaki önemli projelerin ödüllendirildiği Green Good Design Awards 2015'te ürün tasarımı kategorisinde 'Green 100' listesine girerek ödül aldı.


Nitelikli tasarımları ile uluslararası mobilya üreticileri arasında yer alan Nurus, dünyanın en iyi sürdürülebilir yeşil tasarım ürünlerini belirlemek amacıyla bu sene altıncısı düzenlenen Green Good Design Awards 2015'te Stefan Brodbeck tasarımı Alava çalışma koltuğu ile Green 100 listesine girerek ödül almaya hak kazandı ve en iyi ürün tasarımları arasında yerini aldı.Her yıl ekoloji ve sürdürülebilirlik konusunda dünyadaki önemli tasarımların ödüllendirildiği Green Good Design Awards, 'Chicago Athenaeum: Mimarlık ve Tasarım Müzesi' ile 'Avrupa Mimarlık, Sanat, Tasarım ve Kentsel Araştırmalar Merkezi' ortaklığında düzenleniyor. Green Good Design, tasarımcıları, eko-inovasyon, ekolojik tasarım, doğal kaynakları koruma, yeşil teknolojiler, yenilenebilir enerji, daha iyi bir yaşam ve çevre kalitesi için sürdürülebilirlik konularında teşvik ediyor.

Toplum ve insan yaşantısını zenginleştirmenin ödüle layık görülmedeki en önemli faktör olduğu yarışmanın bu seneki teması ise ‘Şimdi Daha İyi Bir Dünya İnşa Et' (Build A Better World Now). Binden fazla tasarımcının Green 100 listesine en yenilikçi ve inovatif yeşil tasarımları ile girmek için yarıştığı ödüllerin jüri üyeliğini Uluslararası Danışmalık Komitesi Avrupa Merkezi'nin mimari tasarım profesyonelleri ve lider üreticileri yaptı. Yılın en iyi ve inovatif yeşil tasarımlarının seçildiği yarışmada Green 100 listesine 24 farklı ülkeden tasarım layık görüldü.Nurus, tedarikten üretime, paketlemeden teslimata kadar her aşamada çevre üzerindeki olumsuz etkileri en aza indirmeyi hedefliyor. Çevreyi önemseyerek üretilen Alava, farklı renk seçenekleri ve kabuğu andıran tasarımı ile modern bir görünüme sahip olmasının yanı sıra %100 geri dönüştürülebilen malzemeden üretilmesi ile sürdürülebilirliğe dikkat çekerek Green 100 listesine girdi. Green Good Design Awards'dan ilk kez ödüle layık görülen Nurus, kazandığı bu ödül ile uluslararası yarışmalardan aldığı ödül sayısını 37'ye çıkardı.


2015 ödül listesi için
tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :