Başarılı Ofislerin Arkasında Çalışan Merkezli Tasarımlar Var

mimarizm.com / 16 Ocak 2015


2D1 Ofis tasarım buluşmasının sponsorlarından Nurus'un Yönetici Ortağı Güran Gökyay, ofis mobilyaları sektöründeki güncel dinamikleri, Nurus cephesinde yaşanan gelişmeler ışığında değerlendirdi. Gökyay; yaratıcı, mutlu, verimli iş hayatının arkasında çalışan merkezli tasarımların yer aldığına dikkat çekti.


Güran Gökyay, Mimarizm ile şu bilgileri paylaştı:

"Küresel ekonominin oyun kurucu şirketlerinden işe yeni başlayan küçük şirketlere, 4 metre tavan yüksekliğine sahip yatay ofislerden ev-ofislere kadar, yaşam alanı yeniden tanımlanıyor. Gelişen teknoloji, çalışma alışkanlıkları ve farklı jenerasyonların ofis yaşamından beklentileri değişiyor. Günümüzün büyük bölümünü harcadığımız ofisler artık yaşam alanından farksız görülüyor. Ofislerde yaratıcı, mutlu, verimli iş hayatının arkasında çalışan merkezli tasarımlar yer alıyor. Sağlık, konfor ve ergonomi ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra, ofislerde motivasyonu artıran çözümler ön plana çıkıyor.""Nurus markası ile dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek, ulusal ve global pazarların ihtiyaçlarını belirleyerek bugünün ve geleceğin gereksinimlerine cevap veren çözümlerle 30'dan fazla ülkeye ihracat yapıyoruz. Abu Dhabi'den Hindistan'a, İtalya'dan Yeni Zelanda'ya kadar pek çok ülke ile işbirliğimizi güçlendirerek, uluslararası piyasada başarılı projeler gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Dubai'de açılan Nurus MENA yönetim merkezi ve Almanya'nın Münih kentindeki yönetim satış ofisi yatırımımızla global hedeflerimize hızla ilerliyoruz."


Orgatec'te görücüye çıkan yeni tasarımlar

"Sürekli gelişim ve sürekli inovasyon odaklı yaklaşımımız ile devam ettiğimiz 2014 yılının son çeyreğindeki Orgatec Fuarı'nda, ziyaretçilerimizi yeni malzemelerimizi, renklerimizi ve ürünlerimizi keşfetmeye davet ettik.

Akıllı tasarım stratejimiz doğrultusunda Martin Ballendat ile tasarladığımız Uneo sandalyenin yanı sıra, Stefan Brodbeck ile hayata geçen en yeni ürünlerimiz Alava sandalyeyle yönetici alanınına yeni bir tanım getiriyoruz. 

Nurus D Lab
ile birlikte hayata geçen Isola paneller bireysel çalışma alanlarından resmi olmayan ekip toplantılarına kadar, farklı çözümlere ulaşmanıza yardımcı olmaya hazır. Pila çalışma sisteminin ayaklarındaki ahşap malzeme önerimiz beğeni topluyor."IsolaPila


Stone


"Ece ve Oğuz Yalım ile yenilenen Picnic, Have a Break ve Pitstop tasarımları, yeni bir araya gelme alanları tanımlarken; Stone oturma sistemi Isola Mediawall ile bir arada kullanılarak yeni çözümler öneriyor."PicnicPitstop


"Geleneklerine bağlı bir aile şirketinin çağdaş yönetim ve tasarım anlayışı içinde, Nurus'ta her bir ürün, markamızın girişimci ruhundan gelen başarma tutkusu ile hayat buluyor."

*

Nurus'tan konforlu, işlevsel ve sosyal ürünler 

Bugün, çalışma alanı yaşam alanından farksız. En az 8 saatimizi geçirdiğimiz bu alanda, konfor ise önceliğimiz. Masadan çalışma koltuğuna büronun içindeki her bir ürün bu konforu üst düzeye taşımada yardımcı birer yol arkadaşı.

ISOLA panel sistemi, bu yol arkadaşlığını uzun vadeli hale getirmek isteyen türden bir ürün. Bireysel çalışma alanlarından resmi olmayan ekip toplantılarına ISOLA, farklı çözümlere ulaşmanıza yardımcı olmaya hazır bir panel sistemi.Isola panel sistemi


İki farklı yüksekliği olan bu panel sistemi, tekil çalışma masalarını farklı aksesuarları ile zenginleştirirken işlevsel çözümler sunuyor. Açık bürolarda konumlanırken, kendi mahremiyetini oluşturan toplantı düzenine olanak sunuyor.

ISOLA Media Wall, ortak alan mobilyalarının tam karşısına yerleşerek yenilikçi bir sunum alanı oluşturmanıza yardımcı oluyor. ISOLA ile uyumlu çalışan Nuruslinks ile sunum yapmak daha kolay hale geliyor.Isola Media Wall

Nurus bekleme alanı mobilyalarından Stone ile oldukça uyumlu halde kullanılabilen Media Wall, ekip çalışmalarını verimli kılacağa benziyor. ISOLA panel sistemi kullanıcılarına; mahremiyeti, ekip çalışmasını, büroda ev konforunu yeniden sorgulatıyor.

Nurus D Lab tasarımı sistem, bireysel çalışma alanlarından resmi olmayan ekip toplantılarına dek zengin bir çözüm çeşitliliği sunuyor.

*

Sosyalleşme alanlarında bir kesişim ve buluşma noktası olan Have a Break, büro yaşamında mutfağın, yenilikçi bir toplantı düzeninin ya da bir sosyalleşme mekânının yeniden tanımlandığı bir ürün. Rastlantısallıktan beslenen, günlük toplantılara hareketlilik, neşe ve enerji katmaya yardımcı bu ürün, çalışanların motivasyonunu artırmak ve üretkinliğini teşvik etmek amacıyla paylaşım alanlarına konumlandırmak üzere tasarlandı.Have a Break


Depolama birimlerinin yanında sıcak ve soğuk servise yönelik hacim çözümleri bulunan Have a Break, elektrik bağlantıları ile kahve makinesi, mikrodalga fırın gibi cihazların yerleşimine fırsat veriyor.

Have a Break, Good Design ödülünün yanında, Alman Tasarım Konseyi tasarından verilen German Design Award 2015 Special Mention (Alman Tasarım Ödülleri 2015 Özel Mansiyon) ödülüne değer görüldü.İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :