Vural Armutçuoğlu

24 Nisan 2019

2007 Karadeniz Teknik Üniversitesi İç Mimarlık bölümü mezunuyum. Online olarak başvuru yaptım ve sonrasında mülakata çağrılarak işe alım sürecim gerçekleşti. 2014 Ocak ayından itibaren de I-AM’deyim.

Öncesinde, stajımı Yalın Tan&Jeyan Ülkü'de yaptıktan sonra yine aynı şirkette iki sene çalıştım. Sonrasında Berna Bora tasarım atölyesinde 3 sene çalıştım. Araya askerlik girdikten sonra Swanke Hayden Connell'da 3 sene çalıştım. 5 yıldır da I-AM'de devam ediyorum.

Ofiste konsept tasarım ekibinde Senior tasarımcı olarak çalışıyorum. Bir projenin en başından itibaren müşteriden gelen bilgileri kurumsal kimlik dahilinde, ekip çalışmasıyla birlikte hayata geçiriyorum ve genellikle banka projelerinde yer alıyorum.

Çok hiyerarşik bir yapı olmadığı için diğer ofislerin aksine Junior ya da Senior ayrımı yapmadan herkes projeye yeterli katkıyı sağlayabiliyor. Ofiste herkes kendi sorumluluğunu aldığı için ekstra çalışma saatlerine çok ihtiyaç duyulmuyor.

Garanti Bankası, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, PTT ve bunun gibi pek çok projede tasarım sürecinde bulundum. Ama aralarından en çok keyif aldığım, en son yapmış olduğumuz PTT projesi diyebilirim. PTT bankacılık lisansını aldıktan sonra sunduğu hizmetleri posta/kargo ve bankacılık olmak üzere iki grupta topladı. Biz de en başından itibaren bu kurguyu ve müşteri deneyimi tasarımını geçekleştirdik. Orijinal tasarımımıza çok müdahale edilmemesi ve bu şekilde hayata geçmesi, bunun yanı sıra A’Design Award 2018’de Interior Design kategorisinde Silver Award alması, projenin tasarım ekibinde olan biri olarak beni çok mutlu etti.

I-AM’in, diğer mimari ofislerin aksine sosyal ortam olarak Türkiye standartlarının dışında bir ofis olduğunu söyleyebilirim. Sistem kurgusu doğru işlediği için bahsettiğim gibi ekstra mesai yapan bir ofis değiliz ama yoğun dönemlerde, yeri geldiğinde yapabiliyoruz.


I-AM İstanbul'un Kurucu Ortakları ile...
Tasarım Ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :