I-AM Uluslararası Deneyim Tasarımı Ajansı

Tuba Tellioğlu Şeren / 08 Mayıs 2019
İstanbul, Londra, Dubai ve Mumbai’deki ofislerinde 120 kişilik kreatif bir ekiple hizmet veren deneyim tasarımı ajansı I-AM’in global ortakları Emre Kuzlu ve Ertuğrul Yurdakul ile Galata’daki ofislerinde bir araya gelerek, iç mimarlık ve mimarlık uygulamalarının yanı sıra deneyim tasarımı kavramı üzerine konuştuk.

2001 yılında ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden mezun olan iki arkadaş, Ankara’da kurdukları kendi mimarlık ofislerini 2006 yılında İstanbul’a taşımaya karar veriyorlar. I-AM İstanbul’un kendi markasını yaratma hikayesi aynı yıl, Londra’da 10 senedir hizmet veren I-AM ekibinin  kendileriyle iletişime geçmesiyle başlıyor. Kısa sürede kendi yapılarını I-AM markası altında dönüştürerek Garanti Bankası, Turkcell, Nike gibi büyük ölçekli şirketlerle çalışmaya başlıyorlar. Bu süreçte ODTÜ’den arkadaşları Endüstri Mühendisi ve Tasarımcı Dr. Erdem Demir de I-AM Insight ve Dijital ekibinin başında, ortak olarak aralarına katılıyor. 

I-AM; marka kimliği, mimari&iç mimari tasarım ile UX/UI uygulamaları ve servis tasarımı alanlarındaki uzmanlıklarıyla, uluslararası büyük markalar için ilhamını insandan alan deneyimler tasarlıyor. Markanın hikayesini ve 360 derece deneyim tasarımı ajansı olmanın tam olarak ne anlama geldiğini kurucu ortaklar Emre Kuzlu ve Ertuğrul Yurdakul’dan dinliyoruz.


I-AM İstanbul'un Kurucu Ortakları ile...
Tasarım Ekibi ile...
Künye
Ofis Adı:
I-AM ISTANBUL
Sahibi:
Emre Kuzlu, Ertuğrul Yurdakul, Erdem Demir
Telefon:
(0212) 252 99 40
Web:
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :