Berfu Özen

24 Nisan 2019

Karadeniz Teknik Üniversitesi İç Mimarlık mezunuyum. Ocak 2018’den beri I-AM İstanbul’da çalışıyorum. I-AM o tarihlerde iş ilanı vermemişti ama yapılan işler ve çalışma ortamı hakkında biraz bilgi sahibi olduğum için CV’mi gönderdim. Ertesi gün görüşmeye çağrıldım. Bir ay kadar sonra ikinci kez görüştük ve el sıkıştık.

Okuldan mezun olduktan sonra birçok farklı ofiste ve mobilya detaylarına daha hakim olabilmek adına bir mobilya fabrikasında çalıştım. Instituto Superiore di Design Napoli’de üç aylık mobilya tasarımı eğitimi aldım. Daha sonra erul.design/İstanbul’da 8 yıl boyunca birçok restoran, ev, ofis ve farklı butik projelerde tasarım/uygulama süreçlerinde görev aldım. I-AM’den önce 3RDF firmasında kısa bir süre çalıştım. Londra’da 19. yüzyıldan kalma bir evin iç mimari projesinin tasarım sürecinde yer aldım.

I-AM’in tasarım departmanında iç mimar olarak çalışıyorum. Genel olarak tek başımıza veya grup olarak çalışılıp çalışılmayacağına proje ölçeği ve zamanlamalar doğrultusunda karar verilerek, daha önceden çalışılan projelerin tiplerine göre proje dağılımları yapılıyor. 

I-AM’de çalıştığım süre boyunca; Moro Restaurant, PTT İnovatif Şube İstiklal, House Hotel Kuveyt / Beauty & SPA, Tavuk Dünyası, KFC, Joontos ve Mey 3.Havaalanı Pop Up Store projelerinde görev aldım. Proje süreçlerimiz öncelikle müşteriyi en iyi şekilde anlayabilmek adına workshoplarla başlıyor. Workshoplar sonucunda müşterinin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda farklı bakış açıları sunan, yaratıcı, özgün, gerçekleştirilebilir çözümler üretmeye odaklanan bir anlayışla projeleri yürütüyoruz.

İçinde bulunduğum projeler arasında, House Hotel Kuwait / Beauty&SPA benim için farklı bir çalışma alanıydı. Daha özgür karar verebildiğim bir tasarım süreci yaşadığım için keyifliydi.

Burası, çalışanların kendilerini rahat hissettikleri, yaratıcılıklarının ortaya çıkması için fırsatların tanındığı, iş birliğine dayanan ve çalışırken sosyalleşebileceğiniz bir ofis.


I-AM İstanbul'un Kurucu Ortakları ile...
Tasarım Ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :