Nihan Şeşen

04 Ekim 2013

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü 1993 mezunuyum. DS Mimarlık'ta 3 yıldır çalışıyorum. Ondan önce 5 yıl Tabanlıoğlu Mimarlık'ta, öncesinde de 5 yıl Alarko'da çalıştım. Yaklaşık 20 yıllık iş deneyimine sahibim. Mezun olduğumdan beri proje yönetimi üzerine çalışmaktayım. İlk 10 yıllık tecrübemi ağırlıkla şantiyede, ikinci 10 yılı ise ofis çalışmalarında deneyimledim.

DS Mimarlık özellikle peyzaj mimarlığı konusunda büyüyen bir ofis olduğundan, proje yönetimi bölümüne ihtiyacı olduğunu düşünerek, Deniz Bey ile görüşüp DS'nin bünyesine katıldım.

Proje yönetimi, tasarım süreci dışında, tasarım öncesi ve sonrası süreçleri de içermektedir. Hatta proje tamamlandıktan sonra da devam eden bir süreçtir çünkü iş teslimi sonrası uygulama danışmanlığı vb bazı sorumlulukları üstlenmiş olabiliriz. Bu süreçlerde teklif ve sözleşmesel konular ele alınır, projede görev alacak diğer tasarım ve danışmanlık disiplinleri görevlendirilir, tüm grupların kapsam ve tasarım programına bağlı kalarak projeyi hazırlamaları sağlanır ve işverene geri bildirimlerde bulunarak teslimler yapılır. Ofisler hacimsel olarak büyüdükçe, işin ölçeği çeşitlendikçe tasarımla ilgilenen kişilerin tasarım dışındaki konularla ilgilenmeleri zorlaşmaktadır. Bu sebeple proje yönetiminin devreye girmesi doğru olacaktır ki bizim şu an yaptığımız budur.

DS Mimarlık'ta ofis ve aile/okul ortamı birlikte yaşanmaktadır. Deniz Bey ve Sevim Hanım tasarımın tüm aşamalarıyla birebir ilgilenmektedir. Bizler için keyifli, yaratıcı ve paylaşımcı bir çalışma ortamı yaratılmıştır. Ofisin kurumsal  kimliği, projenin üretildiği tüm aşamalarda hissedilmektedir.
.
 

 

 


Deniz ve Sevim Aslan ile...
Tasarım ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :