Gürbey Hız - Maya Türkmen

04 Ekim 2013

Gürbey Hız

İTÜ Mimarlık Fakültesi'nden 2008 yılında mezun oldum. Yüksek lisansımı geçen sene tamamladım. Şimdi de doktoraya başvuracağım. DS Mimarlık'ta iki  senedir çalışıyorum. Ben stajda da buradaydım. Onun dışında bir sene Trafo'da çalışmıştım. DS ve Trafo dışında başka bir firmada daha çalıştım ama benim için iş denen şey burası aslında. Deniz Bey'le okuldaki ilişkimin devamı gibi...  Sadece işler biraz daha profesyonel oluyor. İlişki bağlamında okuldaki halinden çok farklı değil açıkçası. Patron-çalışan ilişkisinden ziyade öğretmen-öğrenci ilişkisi söz konusu.

Maya'yla aynı ekibin parçasıyız. İkimiz de mimarız ama burada peyzaj mimarlığı yapıyoruz. Aslında tasarım anlayışında bir fark yok. Mimari tasarımında öğrendiğimiz şeylerin ölçeği büyüyor sadece. Tabii diğer peyzaj mimarlığı ofislerinde durum aynı olmayabilir.

Burada işler planlı bir şekilde, aksamadan ilerliyor. Çalışma saatleri konusunda hiç yakınacağım bir ofis değil burası. Bu ofiste çalışmak, okulda proje dersi yapmak gibi. Ne çok yoğun ne de çok gevşek. Hafta sonları da çalışmıyoruz.

Maya Türkmen

İTÜ Mimarlık Fakültesi 2009 mezunuyum. Şu anda Mimari Tasarım yüksek lisansına devam ediyorum.  DS Mimarlık'ta çalışmaya başlayalı tam 1 yıl oldu. Daha önce çok daha küçük ölçekli ofislerde çalıştım. Burası benim için bayağı büyük. Diğer ofislerle karşılaştırınca çok daha organize geliyor. Burada çalışan arkadaşların çoğunu önceden tanıyordum. Deniz Bey de okuldan tanıdığım bir hoca. Dolayısıyla yeni bir yere girmiş gibi değilim, sanki önceden de burada çalışıyormuşum hissi ağır basıyor. Deniz Bey'in projelere bakış açısı okuldakiyle aynı, yine aynı heyecanla yaklaşıyor. 

Oldukça uyumlu bir ofisiz zaten genelde birlikte sosyalleşiyoruz. Önceden de birlikte zaman geçiren insanlar olduğumuz için şimdi aynı ofiste olunca birlikte ciddi bir zaman geçiriyoruz. Doktora ve yüksek lisans yapan çok insan olduğu için okulla ilişkiler de bayağı sıkı. Eski ofisimle kıyaslanınca DS Mimarlık bayağı sosyal bir ofis.


Deniz ve Sevim Aslan ile...
Tasarım ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :