Gülizar Kemer

27 Mayıs 2013ERA Mimarlık'a 11 sene önce teknik ressam olarak başladım. Şu anda ise kurumsal iletişim konularıyla ilgileniyorum. İşe ilk başladığımda Çiğdem Hanım'la beraber uygulama projelerinde deneyim kazandım. Daha sonra ağırlıklı olarak Ali Bey ile konsept ekibinde yer aldım. Kurumsal iletişim konularında da yine birlikte çalıştık.

ERA, mimarlık ofisi olarak çok öğretici bir yer çünkü bünyesinde sadece uygulama ya da konsept projesi değil, elektrik, mekanik, statik gibi birçok disipline birden yer veriyor. Ertun Bey'den 11 yılda çok şey öğrendim. Hocalığından ötürü ona teşekkür ediyorum. Ali Bey ile neredeyse aynı dönemde ERA'da çalışmaya başlamıştık. Onunla çalışmak da çok keyifli...

Geçtiğimiz aylarda 40. yılımızı kutlamak için ilk sergimizi yaptık. Ali Bey ile birlikte Ertun Bey'e böyle bir fikrimiz olduğunu söylediğimizde başta kabul etmedi. Sonra yaptığımız işleri sergilemenin birçok konuda olumlu olacağını anlattık.

Firmamızın geniş bir arşivi var. Çizim tekniği, kullanılan malzemeler açısından çok farklı çalışmalar çıktı bu arşivden. Kırk yıllık arşivi saklamak gerçekten kolay değil. Malzemeleri çıkarttıkça her gün yeni bir şey önümüze geldi. Bu sergi için yaklaşık bir sene uğraştık ve bizim için çok keyifli bir süreç oldu.

Sergimizin, Tophane-i Amire gibi özel bir mekanda gerçekleşmesini arzu ediyorduk. O tarihlerde ERA dışında başka sergi yoktu mekanda. Buna rağmen 1000 kişiye yakın ziyaret gerçekleşti. Serginin böyle bir kitleye ulaşmış olması bizi çok sevindirdi.

ERA'nın 40 yılını bir araya getiren bu sergiyi Ankara ve İzmir'e de taşıma arzusundaydık. İzmir'de yer bulma konusunda biraz sıkıntı yaşadık. Ankara'da ise kendisi de bir geçmişe sahip olan ve yeni düzenlemesiyle sergimiz için biçilmiş kaftan olduğunu düşündüğümüz CerModern'i tercih ettik. Ankara'daki sergimiz 7-26 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti. Ekim ayında da İzmir'de olmasını hedefliyoruz. Merak eden herkesi sergimize bekleriz.

 


Kırk Yıllık Ofise Taze Kan için Yurtdışı Deneyimi
Kıtalararası Organizasyon, Yerel İşgücü
Gerçekleşen Hayaller, Yeni Hedefler
Söz ERA Ailesinde...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :