İstanbulSMD'nin Yeni Başkanı, Ertun Hızıroğlu

mimarizm.com / 28 Ocak 2015


İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbulSMD), gerçekleştirdiği 12. Olağan Seçimli Genel Kurul toplantısı ile yeni yönetimini seçti. Y. Mimar Ersen Gürsel'den boşalan Yönetim Kurulu Başkanlığı'na, Y. Mimar Ertun Hızıroğlu oybirliği ile seçildi.

Hızıroğlu, konuşmasında, genç bir ekiple çalışmanın derneğe dinamizm ve önemli katkılar sağlayacağını; iki yıllık çalışma programında Türk mimarların yurtdışı pazarlara açılmasını sağlayacak projelere ağırlık vermeyi hedeflediğine değindi.

Brigitte Weber'in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına, Umut İyigün'ün Sayman Üyeliğe atandığı yeni yönetim kurulunda; Yalçın Türkdoğan, Alişan Çırakoğlu, Sibel Dalokay Bozer ve Cem Sorguç da üye olarak görev aldılar.


Ertun HIZIROĞLU hakkında:

İstanbul'da dünyaya gelen Ertun Hızıroğlu, Saint-Joseph Lisesi'nden sonra 1970 yılında Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu. 1972'de Yıldız Teknik Üniversitesi'nde asistan, 1979 yılında doçent ve 1988 yılında profesör unvanını aldı. Birçok ulusal ve uluslararası yarışmalara katılıp derece aldı. Yurtdışında seminerler veren, çeşitli jüri üyeliklerinde bulunan Hızıroğlu, bu süreçte mesleki çalışmalarını aralıksız devam ettirdi. Halen, ERA Şehircilik Mimarlık Müşavirlik Ltd. Şti'nin Paris (kuruluş 2001) ve Pekin (kuruluş 2005) ofislerinde çalışmalarını sürdürmektedir.


 


İlişkili Haberler
Kırk Yıllık Ofise Taze Kan için Yurtdışı Deneyimi
İlişkili Haberler
Kıtalararası Organizasyon, Yerel İşgücü
İlişkili Haberler
Gerçekleşen Hayaller, Yeni Hedefler
İlişkili Haberler
Söz ERA Ailesinde...
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :