Gülçin Acer: “Burada arkadaşım ile birlikte proje tartışıyormuş gibiyim”

07 Ağustos 2009

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde üçüncü sınıf öğrencisiyim. Arkitera'da gördüğüm bir yarışma projesi üzerine Çırakoğlu ile görüşmeye geldim. Bunun üzerine de staja başladım. Staja başlayalı henüz üç hafta oldu.

Bir çok mimarlık bürosu kurumsal kimliklere sahip. Fabrika gibi üretim yapıyorlar; sürekli, ardı ardına projeler… Büyük ofislerde ya da büyük isimlerle çalışan arkadaşlarımla da konuştuğumda sürekli bir şeyleri yetiştirmeye çalıştıklarını duyuyorum. Pek bir şey öğrenemiyorlar ve çoğu bir anlamda amelelik yapıyor. Burada ise öyle bir durum yok.

Çırakoğlu'nda öncelikle çizim programlarına hakim olmaya başladım. AutoCAD için daha önce kursa gitmiştim ama burada Alişan Bey'in yardımıyla daha fazla şey öğrendim. Üçüncü boyutu beraber çalışıyoruz. Veya okulda proje yaparken üzerine çok düşünmediğimiz, atladığımız şeylerin uygulamasını çizme şansım oluyor. Böylece o ufak detayları daha iyi algılayabiliyorum. Hatta ufak tefek gibi görünen şeylerin ne kadar önemli olduğunu görüyorum. Ayrıca beraber proje yapma şansınız oluyor; projeler üzerinde fikir belirtiyor ve geri dönüş veriyorum. Dolayısıyla bir arkadaşım ile proje yapıyormuşum gibi oluyor.

Şu anda Adapazarı'nda bir mağazanın burada tasarlanan iç mekanına ait projeyi çiziyorum.


Bir Mekan, İki Pratik, Üç Kişi
Alişan, Oral ve Sevince İle "Mezun Olunca Ne Yapmalı, Ne Yapılabilir?" Üzerine
Yarışma "Bağımlısı" Mimarlar, Yarışmaları Değerlendiriyor...
Bir Ofis Mekanının Diğer "Müdavim"leri
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :